Jump to content

Navodni prometni prekrsaj i prekrsajni sud


g0suboy

Preporučene objave

Imam jedan problem , naime 17.01.2008 god sam navodno prosao kroz crveno na jednom raskršću, tako kaze policajac koji je bio 5-6 auta iza mene s tim da je prije toga on napravio prekrsaj jer se nepropisno okrenuo na cesti. Naravno nisam prosao na crveno nego na zuto a da stvar bude bolja isao sam 20KMH posto je bila guzva i kolona , napravio se cep... 30-40 metara nakon toga semafora je jos jedan i tamo sam cekao jer je bilo crveno i nakon nekog sitnog vremena je iza mene i dosao taj policajac bez ikakvih signala... ja sam normalno nastavio svoju voznju i on me pratio do parkinga gdje sam parkirao , stao pored mene i nabrojio mi :

1. prolazak kroz crveno svjetlo na semaforu

2. biježanje od policije

3. nevezanje

4. ne korištenje optičkih pomagala

5. auto jači od 100 ks

 

Sad mene zanima to je bilo pred 10 mjeseci tad sam bio srednjoskolac ,rekao mi je policajac da ce mi doc doma kazna za 2 tjedna max mjesec dana i nista mi nije dao za potpisat niti ista... nista nije dolazilo pa sam mislio da mi je bombu bacio, a pred par dana mi je doslo iz poste da odem podignut preopruceno pismo i kad ono od prekrsajnog suda... naravno nisam podigao i sad me zanima dali se moze kako izbjec dolazak na taj sud i dali se mogu nadat zastari jer sam negdje procitao da se prekrsajni postupak nemoze pokrenut ukoliko prodje 1god od pocinjenja prekrsaja...

I dal mogu oni odrzat rociste bez mene i toga da sam ja primio obavjest?

 

Hvala na pomoci i sry za dugacak text

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa od zastare. Sada je relativna zastara 2 godine (prekida se svakim slanjem poziva!!), a apsolutna 4 godine.

 

Dakle zastara je teško ostvariva opcija.

 

Od svih prekršaja nije mi jedino jasno bježanje od policije ako je istna što ste rekli. :-?

 

Za sve navedene prekršaje se oduzima vozačka na poduže vrijeme, i nekoliko tisuća kuna kazne.

 

A da razmislite i o odvjetniku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Ništa od zastare. Sada je relativna zastara 2 godine (prekida se svakim slanjem poziva!!), a apsolutna 4 godine.

 

Dakle zastara je teško ostvariva opcija.

 

Od svih prekršaja nije mi jedino jasno bježanje od policije ako je istna što ste rekli. :-?

 

Za sve navedene prekršaje se oduzima vozačka na poduže vrijeme, i nekoliko tisuća kuna kazne.

 

A da razmislite i o odvjetniku

 

Jedva da si benzina natocim a kamoli da si platim odvjetnika , pa studiram...

A sta je sa ovim clankom : Članak 76.

 

(1) Prekršajni postupak ne može biti pokrenut kada protekne jedna godina od dana počinjenja prekršaja.

 

Dali moze sud pokrenut PP ako mene nisu obavjestili... jer imam jedan slucaj u obitelji gdje se to izbjegava podizanjem pisma od suda i apsolutna zastara za taj predmet je 6 god i dok god se pismo od suda nepodigne oni nemogu nista, jedino sto mogu je prisilno privest sto su i pokusavali ali nemaju nalog za uc u kucu nego samo nalog za privest...

 

pa me zanima sta s tim? dali to vrijedi i ovdje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krasna obitelj.

 

Mene su učili da se ugledam u bolje od sebe a ne lošije.

 

Citirate Zakon o prekršajima kojem je prestalo važenje 17 dana prije nego što ste počinili prekršaj.

 

Mislim da će sutkinja odbaciti bježanje od policije, a za ostalo vas kazniti.

 

Težište obrane stavite na status studenta, ali naravno to vam ne daje za pravo da upravljate nevezanim pojasom, vozilom preko 75kw i bez optičkih pomagala. Nadam se da ste svjesni sami sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Krasna obitelj.

 

Mene su učili da se ugledam u bolje od sebe a ne lošije.

 

Citirate Zakon o prekršajima kojem je prestalo važenje 17 dana prije nego što ste počinili prekršaj.

 

Mislim da će sutkinja odbaciti bježanje od policije, a za ostalo vas kazniti.

 

Težište obrane stavite na status studenta, ali naravno to vam ne daje za pravo da upravljate nevezanim pojasom, vozilom preko 75kw i bez optičkih pomagala. Nadam se da ste svjesni sami sebe.

 

Razumijem da su to stari zakoni jedino sto se mjenja je vrijeme znaci 2 god relativna zastara,ali mene zanima ako ja nepodignem nista dali oni mogu pokrenut prekrsajni postupak nakon (po novome zakonu) 2 god od dana pocinjenja prekrsaja... stvar je u tome sto nisam kriv pa pokusavam izbjegnut oduzimanje vozacke jer to sto mi je ovaj sve prisio nije apsolutno uredu... Ok priznajem vozio sam auto od 85kw , nisam bio vezan i nisam nosio naocale nek me kazne za to ali za bejzanje od policije i prelazak preko crvenog daj molim te... Ima 10 puta vecih prekrsaja i nikad nisu niti ce biti sankcionirani... a necu pricat o nonsarlantnom ponasanju policajca koji cak nije ni iz auta izaso nego je stao pored mene i sve smo obavili preko prozora (i ja sam sjedio u autu) niti mi je dao alkotest nista... i neznam dali je bitno posto su bila 2 covjeka u autu, jedna u uniformi a drugi u civilu... neznam ni dal je bio taj policajac jer nije mi djelovao nesto starije od mene...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dostavljanje obavjesti o preporučenoj pošiljci se evidentira u poštanskoj knjizi preporučenih pošiljaka. U njoj je zapisano da vam je u poštanskom sandučiću koji vi koristite dostavljena obavjest i ovjerena kopija lista te knjige je dokaz - kopija se može dobiti u poštanskim uredima. Time je dostava izvršena. Devetog dana od dana dostave obavjesti vam ističe vrijeme za prigovor, nakon čega vam je prekršajni nalog postao pravomočan.

 

Ignoriranjem pravnog sustava škodite jedino sebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Dostavljanje obavjesti o preporučenoj pošiljci se evidentira u poštanskoj knjizi preporučenih pošiljaka. U njoj je zapisano da vam je u poštanskom sandučiću koji vi koristite dostavljena obavjest i ovjerena kopija lista te knjige je dokaz - kopija se može dobiti u poštanskim uredima. Time je dostava izvršena. Devetog dana od dana dostave obavjesti vam ističe vrijeme za prigovor, nakon čega vam je prekršajni nalog postao pravomočan.

 

Ignoriranjem pravnog sustava škodite jedino sebi.

 

Dobro ajde ako je to istina zbog pokretanja postupka znaci nista od relativne zastare a dali onda vrijedi ovo "Bez osobnog zaprimanja poziva, nema ikakvih sankcija za nedolazak na sud. Tek u slučaju nedolaska na ročište, nakon urednog uručenja poziva, sudac može narediti privođenje okrivljenika. Profesionalni uručitelji kod nas ne postoje, pa vam vještim izbjegavanjem poštara zastara ne gine." i "Da bi okrivljeniku bila izrečena kazna za prekršaj, mora se prvo pojaviti na sudu" ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

evo samo da javim ishod svega ovoga, bio sam na prvom saslusanju 5min rekao ponovo sto sam napisao u zalbi (ako nekog zanima zalba mogu u skener pa dat link, napisala odvjetnica) poslala me sudkinja doma da ce opet doc poziv, dolazi novi poziv za 3 tjedna ovaj put nisam bio ni 1 min i rekla je da sam osloboden svega osim kazne zbog konjaze u iznosu od neznam koliko doc ce mi doma postom, a osloboden sam koliko sam skuzio zobg pomakanjka dokaza i nedolaska sluzbene osobe tako nesto :)

 

Uglavnom sve 5

 

 

Zakljucak: poslusajte sve ljude tu koji su govorili da izbjegavanjem samo skodite sebi :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

g0suboy je napisao:

evo samo da javim ishod svega ovoga, bio sam na prvom saslusanju 5min rekao ponovo sto sam napisao u zalbi (ako nekog zanima zalba mogu u skener pa dat link, napisala odvjetnica) poslala me sudkinja doma da ce opet doc poziv, dolazi novi poziv za 3 tjedna ovaj put nisam bio ni 1 min i rekla je da sam osloboden svega osim kazne zbog konjaze u iznosu od neznam koliko doc ce mi doma postom, a osloboden sam koliko sam skuzio zobg pomakanjka dokaza i nedolaska sluzbene osobe tako nesto :)

 

Uglavnom sve 5

 

 

Zakljucak: poslusajte sve ljude tu koji su govorili da izbjegavanjem samo skodite sebi :)

 

za konjazu dosla usmena opomena, znaci ni kune nisam dao :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija