Jump to content

upis u zemljišne knjige


speranza

Preporučene objave

Majka je imala ugovor o zajedničkoj izgradnji (ugovor o ortakluku) sa zetom prema kojem je izgrađena stambena zgrada. Zemljište i građevinska dozvola nije glasila i na moju majku. Na ostavinskoj raspravi nije pronađena imovina iza majke jer nije bila uknjižena zgrada. Nakon smrti moje majke, njen ortak je uknjižio kuću samo na sebe. Da li zakonski nasljednici mogu s dokumentom Ugovora tražiti upis u zemljišne knjige? U ugovoru stoji koji dio prostora je financirala moja majka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokrenite novu ostavinsku raspravu za naknadno pronađenu imovinu. inavedeni ugovor je imovin

nasljednici nasljeđuju prava po ugovoru.

od druge strane tražiti da u skladu sa ugovorom

dozvoli upis dijela nekretnine na nasljednike.

ako ne pristane podnijeti tužbu.(stjecanje bez osnova)

proučiti Zakono obveznim odnosima ili angažirati odvjetnika

ali u svakom slučaju zakon bi trebalo proučiti.

nalazi se na

 

www.Pravokutnik.net

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na savjetu, pročitat ćemo ZOO.

druga strana (sada je također pokojnik i vlasništvo je prebačeno na nasljednike) ne žele dozvoliti upis-sviđa im se samostalno imati tuđe plodove rada.

zgrada nije etažirana pa se ne može izvršiti upis na dijelu jer ugovor ne govori u dijelovima već...na k.č br..nakon izgradnje prizemlja te osobe moja majka će izgraditi prvi kat i potkrovlje.

mislili smo da treba podnijeti tužbu za utvrđenje vlasništva a ova sugestija na osnovu stjecanja bez osnova nam je potpuno nova ideja. mislite li da bi bila uspješnija??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon ponovo pokrenute ostavinske za naknadno pronađenu imovinu (a ugovor to je ,osobito ako ima traga da je ostavitelj dao financijski doprinos gradnji objekta po ugovoru),tužiti sljednike tj.nasljednike ortaka iz ugovora.

 

prema mrtvoj osobi nemožete podići tužbu a nasljednici odgovaraju za dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđenog dijela.

tužbom za stjecanje bez osnova trebalo bi vam biti vračeno sve što je po ugovoru bili od vašeg ostavitelja ili nadoknađeno, uvečano za plodove tog dijela imovine.

 

mislim da je potrebno angažirati odvjetnika koji ima iskustva u građanskom pravu ali i potrebno je da pročitate zakon da bi bili upoznati sa svojim pravima a i radi pračenja rada odvjetnika da ne kažem kontrole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija