Jump to content

što mogu napraviti??


BrankicaB

Preporučene objave

već sam pisala o ne plačanju alimentacije i lošem ponašanju bivšeg supruga,pa imam pitanje kada i kako podnjet tužbu i dali mogu sama ili trebam odvjetnika i ako ga trebam dal imam pravo na besplatno zastupanje? ako mogu sama kako se to piše? i još nešto na što mislim da znam odgovor nakon sporazumne rastave imam ili nemam pravo na dio onog što smo stekli u braku? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrankicaB je napisao:

već sam pisala o ne plačanju alimentacije i lošem ponašanju bivšeg supruga,pa imam pitanje kada i kako podnjet tužbu i dali mogu sama ili trebam odvjetnika i ako ga trebam dal imam pravo na besplatno zastupanje? ako mogu sama kako se to piše? i još nešto na što mislim da znam odgovor nakon sporazumne rastave imam ili nemam pravo na dio onog što smo stekli u braku? :-?

 

hm...tužbu možeš podnijeti odmah ako misliš da suprug ne ispunjava odluku o plaćanju alimentacije, mislim da moraš uzeli odvjet., on to obavi najbolje....nemaš pravo na besplatno zastupanje.....što se tiče onoga što je stečeno u bračnoj vezi, imaš puno pravo na polovicu svega, bez obzira ko je više toga stekao.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasno kako nema pravo na besplatnu pravnu pomoć vezano za alimentaciju? Na stranicama HOK-a piše da ima!

 

copy/paste sa stranica HOK-a:

 

2) Radi ostvarivanja besplatne pravne pomoći u postupcima radi uzdržavanja maloljetnog djeteta potrebno je da zakonski zastupnik maloljetnog djeteta Hrvatskoj odvjetničkoj komori u Zagrebu, Koturaška 53/II dostavi:

 

- molbu za imenovanje punomoćnika za zastupanje bez prava na nagradu u kojoj treba navesti za kakav postupak se traži punomoćnik (radi utvrđivanja uzdržavanja, ovrhe uzdržavanja ili povišenja uzdržavanja) i imena djece o čijem se uzdržavanju radi,

- ako se postupak već vodi treba navesti radi čega se vodi, pod kojim brojem i pred kojim tijelom te dostaviti preslik tužbe

- fotokopiju rodnog lista ili domovnice zakonskog zastupnika i djeteta

Besplatna pravna pomoć radi uzdržavanja maloljetne djece

 

Napominjemo da podnošenje molbe Hrvatskoj odvjetničkoj komori radi imenovanja punomoćnika za zastupanje bez prava na nagradu ne prekida protek rokova propisanih za podnošenje tužbi, ulaganje pravnih lijekova, odnosno drugih propisanih rokova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo na besplatnu pravnu pomoć ali samo za alimentaciju (iz iskustva) ali u prijavi se navode mjeseci za koje nije tata platio npr. siječanj- kolovoz 2008 i tada će se izvršiti prisilna naplata sa računa ili će sam dobrovoljno platiti, pa ako opet nastavi bez plaćanja, ponovo ide tužba za najmanje 3 mjeseca neisplačena i tako redom.

Sizifov posa i stalno kod odvjetnika i sudu još ako si zaposlena jako teško sve organizirati... Ako ste se sporazumno rastavili, bilo bi dobro da tata svom djetetu potpiše trajni nalog u banci i kada "legne" tati plaća i dijete je dobilo svoj dio.

što se tiče imovine sve što se stekli do pravomoćne presude rastave braka dijelite pola pola, i tu je najbolje da se dogovorite jer su sudski troškovi ogromni, dugo traju a odvjetnici naplaćuju po raspravi tako da nije "priša"!

Čuvajte živce i snagu jer će vam trebati da dijete odgojite u moralnu,odgovornu osobu bez trauma i kompleksa.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija