Jump to content

Ozljeda na radu i bolovanje


Tuljo

Preporučene objave

1.10 imao sam prometnu nezgodu na poslu radim kao vozac i otvorena mi je ozljeda na radu..Trzajna povreda vrata u meduvremenu sam bio kod neurokirurga koji je zatrazio dodatne pretrage eeg,emg, nakon sto sam to obavio doktor koji me vodi za ozljedu na radu je poslao ponovno kod neurokirurga i rekao da mu donesem nalaz i da me on nece vise drzat na bolovanju bez obzira na misljenje neurokirurga..Neurokirurg mi je napisao fizikalnu terapiju koju zelim napravit ..pa me zanima kakva imam prava kao pacijent sa obzirom da ne mogu vozit i radit fizikalnu terapiju vrata.. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok.imao sam pred malo slicnu situaciju nakon teske tjelesne ozljede.doktor zaduzen za ozljede na radu me nakon 2 mj skida sa bolovanja uz obrazlozenje da sam dosta odmarao?? odlazim isti dan svome doktoru od kojeg trazim uputnicu za kirurga kod kojeg sam odlazio na kontrole.on mi pripisuje fizikalnu terapiju od 3 tjedna.vracam se sa nalazom kod doktora za ozljede na radu koji ne zeli ni cuti za nastavak bolovanja i ne zanima ga misljenje kirurga.tada sam mu rekao da cu pisati ministru zdravstva,ministarstvu zdravstva i da cu pozvati novinare jer me on ne zeli ljeciti.trazio sam i misljenje drugoga doktora.tek tada mi on vidjevsi da sam spreman na sve ponovno otvara bolovanje i salje me na terapije.jako stresna situacija ,ali nisam imao izbora.od terapija se osjecam bolje.nema druge nego se boriti svim sredstvima za sebe i ne popustati.sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za pravo na bolovanje u tvom je slučaju nadležan doktor specijalista medicine rada, ne ovaj neurokirurg. On može predložiti određeno korištenje zdravstvene zaštite no ne može imati zadnju kad je riječ o bolovanju.

 

Na zaključeno bolovanje nadležnog doktora možeš izjaviti prigovor koji ne odgađa izvršenje njegove ocjene i koji će malo vjerojatno biti drugačije rješen.

 

Stoga, obzirom na meritornu ocjenu doktora specijaliste medicine rada sposoban si za rad onda kad on to ocjeni, a tvoje je pravo da nakon toga ideš raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budi bez brige da je on itekako uvažio mišljenje neurokirurga, zapravo nije te tamo ni slao da bi ti ovaj rekao da se fizikalno rehabilitiraš, već da iz pozicije svoje subspecionalnosti vidi neke druge stvari koje su izgleda u redu (fala Bogu). Na kraju fizikalna je terapija nešto što se može obaviti i uz rad, u popodnevnim satima. Za tu vrstu korištenja zdravstvene zaštite nije potrebno daljnje bolovanje (naravno ovisno od slučaja do slučaja)odnosno pojedinačni se dani mogu pravdati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, već se svi troškovi tvog liječenja i nadoknade plaće obračunavaju i plaćaju preko Hrvatskog zavoda za zaštitu zdravlja na radu, što vjerojatno tebi ne predstavlja neku razliku, al eto samo da te uputim.

 

Ajde, sretno dalje i s liječenjem i s ozdravljenjem i sa svime ostalim kad se vratiš na posao.

 

Pozdrav.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

Za pravo na bolovanje u tvom je slučaju nadležan doktor specijalista medicine rada, ne ovaj neurokirurg. On može predložiti određeno korištenje zdravstvene zaštite no ne može imati zadnju kad je riječ o bolovanju.

 

Na zaključeno bolovanje nadležnog doktora možeš izjaviti prigovor koji ne odgađa izvršenje njegove ocjene i koji će malo vjerojatno biti drugačije rješen.

 

Stoga, obzirom na meritornu ocjenu doktora specijaliste medicine rada sposoban si za rad onda kad on to ocjeni, a tvoje je pravo da nakon toga ideš raditi.

 

moje je pravo da poduzmem sve sto se da poduzeti jer je moje zdravlje na prvom mjestu.razumijem da je takva procedura,ali kada je evidentno da covjek nije spreman na rad i kada je misljenje neurokirurga da su potrebne fiz.terapije onda zasto samo tako odustati i pokoriti se jacem.ja sam na svoje oci vidio da kod tog doktora dolaze ljudi koji su itekako zdravi ali su u jako dobrim odnosima sa doktorom pa onda on inzistira da se jos malo covjek odmori i obavi jos koji tjedan fiz.terapije.sve to jer su si dobri susjedi,poznanici ili je pala koja kuvertica sa kojom stotinom kuna.poanta svega u ovoj drzavi je da se mi naguzimo drugima koliko god i kako god oni to zele.ljudi moji izadite iz tog straha i borite se za sebe jer drugacije ne ide.rijetki su poslodavci,doktori i dr. koji ce misliti na vase zdravlje i vase interese.budite hrabri i borite se na pravedan nacin.samo tako se moze nesto promjeniti,danas za vas sutra za vasu djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zigizagi je napisao:

ljudi moji izadite iz tog straha i borite se za sebe jer drugacije ne ide.rijetki su poslodavci,doktori i dr. koji ce misliti na vase zdravlje i vase interese.budite hrabri i borite se na pravedan nacin.samo tako se moze nesto promjeniti,danas za vas sutra za vasu djecu.

 

 

Ernesto? Ernesto Che Guevara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

zigizagi je napisao:

ljudi moji izadite iz tog straha i borite se za sebe jer drugacije ne ide.rijetki su poslodavci,doktori i dr. koji ce misliti na vase zdravlje i vase interese.budite hrabri i borite se na pravedan nacin.samo tako se moze nesto promjeniti,danas za vas sutra za vasu djecu.

 

 

Ernesto? Ernesto Che Guevara?

 

nadam se da se nisi osjetio prozvanim zbog moga posta.tebi hvala na objasnjenju,ali nije valjda da svi moramo isto razmisljati.nisu svi ljudi u situaciji da imaju "poznanike" koji ce im pomoci u takvim situacijama ili nisu svi u mogucnosti napuniti kuverticu pojedinim doktorima ili ljudima na polozajima.zar tebi smeta ako se neko bori za ono sto zasluzuje?zar da taj covjek nakon misljenja jednog doktora spusti glavu,poljubi mu guzicu i na radost poslodavaca vrati se na posao iako trpi bolove i nije u stanju raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne, al ono štima kaj veliš treba se ponekad "boriti" za svoja prava, ponekad se dogodi nepravda, pogreška, ali u takvim stvarima nikada nije dobro generalizirati i ovdje je svaki slučaj zaseban, jedinstven.

 

Ukoliko imaš bilo kakvih saznanja o bilo kakvim protupravnim radnjama prijavi to, odmah bez odgode. No ukoliko "misliš" da je to možda tako bilo nemoj to upotrebljavati u argumentaciji slučaja koji veze s tobom nema.

 

U vrlo bliskoj budućnosti morat ćemo se svi mi zajedno zapitiati par pitanja u svezi glede bolovanja, korištenja zravstvene zaštite i sličnih stvari, budući da je praksa onog tamo gdje ćemo se uskoro naći nešto drugačija od ovog što čitamo ovdje. To će biti vrlo neugodno iskustvo za jedno 70% onih koji sada koriste tu vrstu prava (bolovanje).

 

Kroz par godina pojam bolovanje biti će nešto drugo no što je to danas ovdje i ova naša razmjena mišljenja biti će stvar jednog trenutka u povijesti, koji se više nikada neće vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija