Jump to content

pomoć - gradski stan


nikola9

Preporučene objave

živim u gradskom stanu preko 20 godina sa svojom četveročlanom obitelji, uredno podmirujem sve račune, ali stanarsko pravo ili pravo na otkup nikada nisam dobio. Godinama se vučem po sudu u postupku koji je grad pokrenuo protiv mene i supruge....sud su dobili, žalba županijskom sudu je odbijena...i sada se moramo javiti nekom u gradskom uredu za mirnu predaju stana. Neznam kome da se sada obratim dalje za pomoć...može li mi udruga branitelja čiji sam član pomoći...rado bih taj stan i otkupio od grada...želim znat da li imam ikakva prava na taj stan...i kakve su mi šanse protiv grada...

 

hvala na svakoj pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si preko 20 godina u stana stekao si stanarsko pravo

i iz kojih razloga si propustio podnijeti zahtjev za otkup stana do 1995.g.

nisu ti bili dužni ponuditi otkup.

osim ako si sa bivšeg okupiranog područja gdije su produživani zakonaski rokovi za podnošenje zahtjeva za otkup stana.

navodiš da si uredno podmirivao obveze pa koji je onda razlog da traže tvoje iseljenje.

 

dao si malo informacija za odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o stanu u gradu Zagrebu..kakav otkup 1995..nema šanse u ovom gradu za to treba samo debela veza...U stan smo došli kao podstanari...stanodavka je u sudskom sporu kojeg je pokrenula jer nas je htjela izbaciti iz stana izgubila stanarsko pravo..tako da smo mi praktički ilegalno došli 80-ih u stan!! odvjetnik je podnio zahtjev za otkupom ali očito ništa kad su nas pozvali na mirnu predaju stana...Nije mi jasno kako gosp. Bandić priča o otkupu gradskih stanova a nas tjera iz stana...Problem je što više nisam ni socijalni slučaj i ja i supruga radimo, a djeca..punoljetna..jedno radi drugo završava fakultet...Kome da se mi dalje trebamo obratiti za pomoć??? Također smo sudjelovali na svakom natječaju za pos stanove ali to dočekati...negdje smo pri kraju liste..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za otkup stana trebalo je imati pravne osnove za boravak u stanu ili rješenje o korištenju stana koje izdaje vlasnik

stanar koji je imao stanarsko pravo do 1995.g trebalo je pdnijeti zahtjev za otkup stana.

ako se ne riješi u zakonskom roku po zahtjevu podnosi se tužba općinskom sudu.

krivo je napravio odvjetnik

prvo je trebalo utvrditi da ste nositelji stanarskog prava.

pa potom u otkup

 

nije bilo moguče očekivati da vas neko vuče za rukav i moli vas da iskoristite svoje zakonsko pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači situacija je ovakva: Mi smo bili najmoprimci u stanu bez sklopljenog ugovora o zakupu od 1988.g., najmodavac je bio imaoc stanarskog prava u tom razdoblju. Dakle u posjed stana došli smo ilegalno. Tadašnji najmodavac izgubio je sudski spor sa gradom Zagrebom te mu je stanarsko pravo oduzeto. Znači stan je pripao gradu. Tada je grad tužio nas da mu vratimo posjed stana. Tu parnicu smo izgubili u korist grada. Od stvaranja RH 1991.g do danas nije nam prošao rok od 20g., dakle vlasništvo stana ne možemo steći dosjelošću, nedostaju nam 2 godine, iako smo u stanu od 1988., dakle 21g. Da li postoji ikakva pravna osnova za otkup stana??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako je on mogao steci stanarsko pravo kad nije pošten posjednik,jer ovdje se kako se meni čini radi o nestinitom posjedu,koji je stečen na silu,prijevarom ili zlouporabom povjerenja,a pa sad zujim :-?

:misli::misli::-D:-D

 

nikola9 je napisao:

živim u gradskom stanu preko 20 godina sa svojom četveročlanom obitelji, uredno podmirujem sve račune, ali stanarsko pravo ili pravo na otkup nikada nisam dobio. Godinama se vučem po sudu u postupku koji je grad pokrenuo protiv mene i supruge....sud su dobili, žalba županijskom sudu je odbijena...i sada se moramo javiti nekom u gradskom uredu za mirnu predaju stana. Neznam kome da se sada obratim dalje za pomoć...može li mi udruga branitelja čiji sam član pomoći...rado bih taj stan i otkupio od grada...želim znat da li imam ikakva prava na taj stan...i kakve su mi šanse protiv grada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemate nikakva prava na stan koji bespravno koristite. instituti dosjelost, stanarsko pravo, najam) koji se spominju u dosadašnjim odgovorima nemaju nikakvu važnost za vas. Postoji pravomoćna presuda na vaše iseljenje odnosno na predaju stana vlasniku, Gradu. Mislim da ste kroz ove sve godine morali podnositi zahtjeve za dodjelu stana u najam Gradu, bilo ovoga stana ili nekog drugog adekvatnog s obzirom na broj članova vašeg kućanstva, naravno ako za to ispunjavate uvijete propisane Gradskom odlukom. Za cijelo vrijeme ste bili osoba sa nerješenim stambenim pitanjem. Probajte bar sada na taj način rješavati svoje stambeno pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija