Jump to content

Odavanje službene tajne


A380

Preporučene objave

Pozdrav,

imam pitanje na koje mi treba pravni savjet i vaše mišljenje o tome. Naime prije par dana završio sam na obavjesnom razgovoru u policiji. Kako je vrijeme za puštanje odmicalo a tako se primicala i noć da bi me zadržali napisali su mi uhićenicu i spremili me na jednodnevno zadržavanje. Sutra dan ponovno u policiji sjedim i slušam njihove razgovore. Htjeli su provjeriti stanje svih mojih računa i kartica koje sam imao kod sebe. Djelatnik policije naziva svaku banku pojedinačno i svakoj teti u kartičnom priča "uhitili smo X X (gdje je XX moje ime i prezime) i priča zašto su me uhitili kako su me uhitili ..... Nakon isteka roka puštanja ja sam bio pušten (evidentno bez ikakvih kaznenih djela). Dva dana kasnije me nazivaju prijatelji od mojih roditelja koji su čuli preko prijatelja koji rade u banci u drugoj državi kako sam ja uhićen i radi čega. Što biste vi napravili u mojoj situaciji? To je evidentno iznošenje službene tajne što je potvrdila i unutarnja kontrola MUP-a koja me tražila da se obratim načelniku. Zašto načelniku a ne unutarnjoj? Da li ima sve to smisla .... Molim pomoć. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema ti ništa od unutarnje kontrole...oni će ti samo napisati poštovani XY nismo utvrdili ništa nezakonito u polcijskom postupanju sa svakom daljnjom primjedbom molimo vas obratite nam se s punim povjerenjm...

Nema ti ništa ni od suda, oni ti se drže jedan drugoga i pokrivaju se međusobno.

Jedino ti preostaje:

a) Osnovati teroristićku organizaciju u svrhu privoljavanja državnih organa da postupaju po zakonima koje sami donose.

b) Ostati ležati na kauču i plakati od nemoći i obespravljenosti.

c) Otići iz ove divljine u pitomije krajeve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito da je unutarnja kontrola MUP-a procjenila da se radi o greški jednog policijskog službenika te vas upućuju načelniku te policijske organizacije koji će na vaš pismeni upit dužan provjeriti sve navode, te ili vam odgovoriti da je sve bilo po zakonu ili će pokrenuti disciplinski postupak protiv dotičnog policijskog službenika. U dopisu priložite sve vaše dokaze. Odgovor bi trebali dobiti u roku od 30 dana. Najbolje adresirajte na sjedište MUP-a u Zagrebu, te će oni prosljediti kamo treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija