Jump to content

upravni sud


JosipM

Preporučene objave

19.12.2005 podnio sam zahtjev za ostvarivanje statusa hrvi po osnovi oboljenja od ptsp pošto sam zahtijev podnio van zakonskog roka morao sam ići na vještačenje u bolnicu u dubravii tamo sam rekao damije otac dok sam imao 7 godina izvršio suicid trovanjem,i dobio sam rješenje da bolest nije vezana uz rat.

26.02.2008 išao sam na prvostupanjsku komisiju i dobio 30%oštećenja organizma ali mije drugostepenska komisija to osporila na osnovu vještačenja i predmet ponovno poslala na prvostupanjsku 07.08.2008 ponovno idem na komisiju i dobijam sada 20%ptsp chr t 238 b,ali drugostepena i to poništava i dobijam rješenje da podnesem tužbu upravnom sudu.

dali mi vrijedi podizati tužbu?

imam status dragovoljca pršao ratište gdje se je ginulo i gorjelo samo na nesreću nisam stradao od metka. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rok za podnošenje upravne tužbe je 30 dana po primitku drugostupanjskog rješenja .

ako rok nije prošao podnesi tužbu Upravnim sudu i to zbog povrede materijalnog prava,povrede zakona kao i zbog sumnje u medicinsku dokumentacij.

prije toga prouči zakon o zaštiti vojmi i civilnih invalida rata a i listu oštečenja po kojoj liječničke komisije određuju invalidnost.

 

navedeno možeš nači na stranici Ministarstva.

ili angažiraj odvjetnika upučenog u ZOPHBDR

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija