Jump to content

Poboljšanje stambenih uvjeta-kredit


kira

Preporučene objave

Za Mrljavca, molim..

 

Na listi sam za dodjelu kredita,poboljšanje stambenih uvjeta. Novčani iznos budućeg odobrenja određen je temeljem nalaza Građ. inspekcije Ministarstva, dakla uvidom nužnih radova na obiteljskoj kući u kojoj živim.

Buduči je nalaz utvrđen 2006. godine, po meni ne precizno i objektivno, kakve su mogućnosti da se ponovno pozove komisija, budući sam još jako daleko do dodjele kredita a sad smo već u 2009. g., neke neophodne i nužne radove moram poduzeti sam vlastitim sredstvima.

 

Lijepo molim kakva su iskustva i što mi je činiti.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru i prijedlogu.

Sigurno postoji preciznija uputa kada je riječ o radu stručnih povjerenstava Ministarstva, kod "vještače" stanje objekta, u mom slučaju obiteljske kuće. Mislim također da bi se nalaz trebao dostaviti u pisanom obliku i da se na njega može očitovati, zatim vrijeme prvog pregleda,2006. g a kredit će se dodjeliti eventualno 2011. g

 

Molim za iskustva. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stručna komisija prilikom izvida na stambenom objektu utvrđuje odstupanje od etalonske vrijednosti stambenog objekta, a na temelju tehičkog opisa i stanja građevine. Pri tome se utvrđuje stanje pokrova, limarije, prozora, vrata, podova, kakvo je grijanje, instalacije i sl. i to u određenim postocimna. To ti se onda ubacuje u specijalno napravljen program sukladno Pravilniku o dodjeli stambenog kredita i dolazi se do etalonske vrijednosti prema kojoj se određuje vrijednost po m2, a koja je za poboljšanje uvjeta stanovanja 90 Eur, 150 Eur ili 260 Eura po m2 stambene površine koja ti pripada s obzirom na veličinu tvoje obitelji. Inače, zapisnik se ne može poslati na kućnu adresu, ali se može dobiti na uvid u Ministarstvu. Pozdrav. :palac::-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

kira je napisao:

Za Mrljavca, molim..

 

Na listi sam za dodjelu kredita,poboljšanje stambenih uvjeta. Novčani iznos budućeg odobrenja određen je temeljem nalaza Građ. inspekcije Ministarstva, dakla uvidom nužnih radova na obiteljskoj kući u kojoj živim.

Buduči je nalaz utvrđen 2006. godine, po meni ne precizno i objektivno, kakve su mogućnosti da se ponovno pozove komisija, budući sam još jako daleko do dodjele kredita a sad smo već u 2009. g., neke neophodne i nužne radove moram poduzeti sam vlastitim sredstvima.

 

Lijepo molim kakva su iskustva i što mi je činiti.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kira je napisao:

Hvala na odgovoru i prijedlogu.

Sigurno postoji preciznija uputa kada je riječ o radu stručnih povjerenstava Ministarstva, kod "vještače" stanje objekta, u mom slučaju obiteljske kuće. Mislim također da bi se nalaz trebao dostaviti u pisanom obliku i da se na njega može očitovati ...

 

MOBMS ima ugovor sa građevinskom firmom koja pokriva određeno područije RH i čiji tim (obično su u njemu dipl. ing. građevine) obilazi objekte osoba koje su na listi za dodjelu stambenih kredita za proširenje & poboljšanje uvjeta stanovanja i daju svoje stručno mišljenje (stanje objekta, površina, broj članova kućanstva, potrebni radovi i dr.). Svoj nalaz dostavljaju naručitelju, odnosno MOBMS-u.

 

kira je napisao:

... zatim vrijeme prvog pregleda,2006. g a kredit će se dodjeliti eventualno 2011. g

 

Nekada je bilo uobičajeno da se nakon obilaska ranije navedenog stručnog tima, a prije dobivanja kredita, obavi tzv "stambeni izvid" kojeg obavlja ili član PJ MOBMS-a ili član tima za psihosocijalnu pomoć. U oba slučaja riječ je o laicima (pravnici ili socijalni radnici), a ne stručnjacima za građevinu, te oni mogu dati samo opis trenutnog stanja na objektu (da li je i što je izgrađeno u međuvremenu) i o tome sačiniti izvješće za MOBMS.

Tako je to nekad rađeno, da li se i dalje obavljaju naknadni "stambeni izvidi" znat će oni koji su nedavno ostvarili navedene kredite za poboljšavanje uvjeta stanovanja ili za proširenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sister je napisao:

Tko uopće ima pravo na taj kredit?

 

Pravo na kredit za stambeno zbrinjavanje imaju članovi obitelji smrtno stradalih/nestalih/zatočenih HB i HRVI sa trajno priznatim statusom.

Ukoliko se vaše pitanje odnosilo na kredit za poboljšanje uvjeta stanovanja, pravo na njega imaju gore navedene osobe koje su stambeno zbrinute (čitaj: imaju stan ili kuću u vlasništvu), ali su uvjeti stanovanja loši. Koliko loši - odgovor daje stručni tim koji obilazi objekte (vidi gornji post).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija