Jump to content

razočaran


bv42

Preporučene objave

Dobar dan. Evo javljam vam se ovim putem po prvi puta, možda mi vi možete pomoći da pravnim savjetom ili netko od ostalih korisnika koji su bili ili su još u takvoj situaciji. Moj problem je sljedeče prirode. Bio sam pripadnik MUP-a od 11.12.1990.pa do 15.03.1993. specijalna postrojba nakon toga sam prešao u HV i radio sve do 2003.od kada sam otišao u mirovinu po čl.6a sa činom narednika pa me sada interesira da li imam pravo na čin iz MUP-a,pošto mi dotične gospođe iz mirovinskog kažu da nemam,ili mi ne žele odraditi.A ja samo inicijativno nemogu zatražiti,pa me s toga interesira što trebam poduzeti da bi dobio čin?

Toliko za sada,unaprijed zahvalan.

Pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ili iz drugog minstarstva ako je povoljnji za korisnika mirovine, s tim što u MUP-u neće niti dobiti čin tj. odluku o zvanju ako isti smatraju da ozljeda/bolest/ranjavanje nije nastala u vrijeme pripadnosti postrojbe MUP-a...

... ovo je malo komplicirano, ja zadnja dva mjeseca prolazim kroz to, uglavnom dobio sam zvanje/čin od MUP-a, određen danom nastanka radne nesposobnosti tj. vještačenjem na HZMO, ali sam iz SJP zbog bolesti razvojačen 10/1994, a 1995. sam bio 3 mjeseca u HV kao vojnik te isto razvojćen zbog bolesti...

...dobio sam čin od MUP-a ali je to revizor/viši vještak HZMO-a odbio tražeći moj čin u trenutku razvojačenja tako da tu nastaje moja muka...

...uglavnom, to je malo zbrčkano, u mom rješenju o umirovljenju jasno piše da sam obolio i počeo se lječiti kao pripadnik SJP te zbog toga razvojačen, pa mi moraju priznat zvanje iz MUP-a koje mi je dodjeljeno; inače, da je po njihovom-HZMO bilo bi :srednji:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija