Jump to content

Koliko se čeka ?


MEDENI

Preporučene objave

...ovosi o "težini" tvoje papirologije....

...ako je kumulirana mirovina trebaju ti izračunat civilnu mirovinu, dakle trebaju podatke o stažu i plačama; ako nemaš kompletirane papire za čin i status dragovoljca treba i to pribavit, ako si bio u MUP-u treba Rješenje o zvanju a za sve to treba vremena, a 12. je mjesec, idu fešte pa se ne nadaj kompletiranju prije kraja 1 /09 , a mirovini u 2. ili 3./09 ... ja čekam već 3 mjeseca kompletiranje, imao sam nekih "nesuglasica" sa referenticom u mirovinskom, zadnje je rekla rješenje do kraja godine, pa još 15 dana za pravovaljanost...

...zeznuto ako si na akontaciji ili ako si bez ikakvih primanja, ja sam na bolovanju pa mi i nije žurba...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ne znam na koje čekanje misliš...

...na komisiji u HZMO sam bio u 4/2007, iz Zagreba se vratilo negdje u 3/08 sa omjerom rat/mir...

...onda sam pisao žalbu, i rješenje na žalbu je došlo u 10. mjesecu ove godine, s tim što sad imaju već sve kompletirano i izračunato, sa svim potrebnim papirima...

...sad čekam jer "sam se usudio žalit"...

...na prvi izračun sam čekao cca. dva mjeseca, najviše na rješenje od MUP-a...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Papiri su bili na reviziji mobms kod g taborskog u telefonskom razgovoru rekli su mi da je predmet prošao reviziju te upučen prije par dana u područni ured hzmo.Na pitanje što i kako sad odgovor dobićete sve na kučnu adresu poštom e sad mene zanima ako je to poslano prije par dana iz Zagreba koliko ču čekati da saznam bilo šta. Koliko im uopće treba da prekucaju bilo kakvo riješenje dali se dugo čeka i kakvu obavijest odnosno riješenje trebam prvo dobiti sav sam na iglama pucam po šavovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...taj postupak je kod mene trajao oko mjesec, mjesec i pol jer se predmet ne vraća u područni ured miroviskog običnom poštom već oni to šalju kad se "skupi malo predmeta", interna pošiljka...

...poslje tog ti sljedi kompletiranje spisa, dakle poslat će ti pismeno što ti nedostaje od dokumenata (kopija radne knjižice, razni papiri od ureda za obranu i sl.) ali i dalje nečeš znati omjer iz Zagreba ako ne pođeš u mirovinsko i ne zamoliš da ti reču "kako si prošo"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Medeni,da bi saznao gdje se nalazi tvoj spis otiđi u Područni ured HZMO(prijemna kancelarija) gdje si podnio zahtjev za vještačenje zamoli da ti provjere dali je tvoj spis vraćen od strane povjerenstva za reviziju ocjena invalidnosti mobms i ako je pitaj koji referent je zadužen za tvoj spis , sva daljnja saznanja u kojoj fazi je obrade spis ako ga je područna služba zaprimila saznaćeš od istog referenta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih ti predložio da odeš u HZMO i zatražiš lozinku i korisničko ime(ponesi kopiju osobne)koje dobiješ odmah, uneseš to na stranicama HZMO-a i sam pratiš gdje ti je predmet, u kojoj fazi i kod koga, a najbolje od svega je što se ne moraš ići moliti one besposličare u područnom uredu. Što se tiče rješenja, ja se nisam žalio na omjer, jer ne vrijedi, i dobio sam rješenje o mirovini za oko 2 mjeseca od vještačenja i sada čekam rješenje o iznosu oko 2 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija