Jump to content

uprava molim pomoć


zelenooka

Preporučene objave

Zelenooka:

1. Ne utvrđuje se interes RH onda kad je posebnim zakonom propisano da je izgradnja određenih objekata u interesu RH

 

2.Naknada se određuje u pravilu davanjem druge odgovarajuće nekretnine koja odgovara visini tržišne vrijednosti nekret. koja se izvlašćuje, jedino ako vlasnik nekretnine koja se izvlašćuje ne prihvati da mu se da druga nekretnina ili ako mu je korisnik izvlaštenja ne može osigurati tada se određuje u novcu u visini tržišne vrijednosti nekretnine koja se izvlašćuje i to u vrijeme donošenja prvostupanjskog rješenja o izvlaštenju.

 

Mare:

1. Izuzetak od načela materijalne istine po ZUP-u postoji onda kad se upravna stvar riješava po skraćenom postupku

( pogledaj ZUP čl.141.st.1.toč.3 i toč.4)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajme hvala ti pun, ako možda znaš i odgovore na ova dolje pitanja iz uprave!!

1. Što će tijelo učiniti kad utvrdi da nema uvjeta za postupak?- odbaciti prijavu ili???

2. Pravomoćnost- materijalna i formalna?

3. Kako se još osim tužbom može inicirati postupak pred Upravnim sudom?

4. Prijevremena tužba?- da li je to prvotni upravni spor- pokreće se prije donošenja upravnog akta, nastaje kao posljedica propuštaja uprave da odluči o konkretnoj stvari- šutnja uprave?

5. Koji zakon je supsidijaran ZUS-u?

6. Petit tužbe?

7. Mogućnosti koje postoje nakon pobijanja presude?- misli li se tu na posljedice nakon opništenja akta ili?

Hvala unaprid!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jucer sam ponavljao upravno pa cu probat pomoci oko nekih pitanja:

 

1. Donjeti ce zakljucak o tome(kojim se valjda odbacuje zahtjev za pokretanje postupka) protiv kojeg je dopustena posebna zalba. Čl. 125 st 2 ZUP-a

2. Ovo vec imas odgovoreno na Legalisu pod: Pitanje iz upravnog

3. Mogao bi biti Prijedlog za ponavljenje postupka? Drugo sto mi pada na pamet ali nisam ziher: Zakon ne precizira cime se tocno trazi donosenje Rjesenja od strane suda kad uprava ne postupi po presudi i ne donese novi akt.

5. Zakon supsidijaran ZUS-u je ZPP. Čl. 60 ZUS-a

6. Petit tuzbe mislim da ovisi o vrsti spora - spor o zakonitosti ili pune jurisdikcije i dali je upoce donesen akt ili je tuzba zbog sutnje administracije. Pretpostavljam da bi ovisno o tome glasio:

a) Ponistava se Rjesenje tuzenog tijela....

b) uz to i odluka kojom se meritorno rjesava pravni odnos (npr. dozvoljava se registracija ziga Z20087654...)

c) Nalaze se tuzenom tijelu da donese Rjesenje....

Mislim da bi trebao sadrzavati i zahtjev u pogledu troskova

7. Nije mi jasno ovo pitanje - kakvo pobijanje presude? Temeljem Zahtjeva za zastitu zakonitosti ili? Ako je odluka ukinuta od strane VSRH valjda se mora ponoviti postupak i donjeti nova?

Ne znam, nadam se da sam pomogao malo. Ak netko zna vise/bolje nek nas slobodno prosvijetli :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mare-mare je napisao:

Još samo jedno ispitno pitanje-

što će se dogoditi ako upravno tijelo u vezi s rješavanjem prethodnog pitanja ne prekine postupak u slučajevima u kojima ga je po ZUP-u dužno prekinuti(kaz. djelo, očinstvo, brak)????????

 

Vjerojatno to da takvo rješenje neće izazivati pravne učinke!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija