Jump to content

Dosjelost ili prisjelost


lanatasa

Preporučene objave

Dakle, u vrlo kratko i činjenično, i unaprijed hvala svima na pomoći i savjetima.

 

Pokojni djed i djeca njegovog tada pokojnog brata mjenjali su svoju zemlju s jedom firmom. Djed je dao punooo svoje zemlje a djeca malo svoje zemlje, i gle kod zamjene, djeca dobe punoooo a djed malo... ali svi su suvlasnici triju parcela. Dakle, djed je pokraden na očigled. No, never mind to... gotovo je gotovo. No, ti tada tobođe klinci od cirka 25 godina, dobili su zemlju i nisu ju niti održavali niti koristili. I tako moj djed,pa moja baka, pa moja mama,održavaju i koriste zemlju cirka ukupno 60-ak godina. Moja majka koja je zadnji vlasnik u kontinuitetu po djedovoj strani, održava, od 86.g. kada je baka umrla. Imamo li pravo tražiti dosjelost? Imam svjedoke koji su orali, sadili i kosili, naravno nama u pomoć. Gospoda, nikada nisu pristupila zemlji a kamo li grančicu podigla na tih 2000 kvadrata kojih je suvlasnik i moja majka. Hvala, vam svima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija