Jump to content

jeli to uredu?


seka

Preporučene objave

Poštovani, pomozite mi objasniti. Naime, tvrtki d.O.o. platila sam za dogovorene i izvršene radove 22% PDV-a na ukupan iznos. Kad sam od tvrtke dobila račun, PDV nije prikazan da je plaćen na ukupan iznos, nego na osnovicu (neznam kako se došlo do osnovice) koja je puno manja od ukupnog iznosa. Ispada da sam ja tvrtki platila više PDV-a nego što če oni platiti državi. Jeli moguće da dio PDV-a koji sam ja platila zadrži tvrtka. Inače u obavljanju radova ništa nije naknadno kupovala tvrtka, jer je sve bilo u troškovniku. Hvala, lijep pozdrav i svako dobro za blagdane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije moguće, jer nije mi jasno na temelju čega ste izvršili plačanje! Ako ste platili na osnvu situacije, ugovora ili predračuna na svoakom od tih dokumenata vidljiv je neto iznos radova uvećan za 22% PDV-a. Aki sam račun glasi na manji iznos od iznosa na koji ste im uplatiti, zahtjevajte ili izdavanje novog ispravnog računa ili zahtjevajte povrat više uplaćenog novca. A sam PDV je uvijek isti i iznosi 22% na neto iznos usluge (robe).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nešto sam zabrljala , ispričavam se.Dakle jedan od računa (izvršila sam tri uplate)izgleda ovako:

Uplata po trošk0vniku

=32.000,00

osnovica: 26.229,50

PDV 22% 5.770,50

U troškovniku izračun PDV-a prikazan je na iznos 32.000, kuna (bez ikakve osnovice) odnosna PDV je 7.040,00 kuna.

Inače majstor me debelo prevario pa prije nego dam prijavu na državni inspektorat i poreznu upravu htjela sam razjasniti ovo plaćanje PDV-a. Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija