Jump to content

Mirovina korak po korak


pegaz2

Preporučene objave

Štovani. Branitelj sam sa stažom od 14 mj u 1GB. (31.8.1991 do cc 10mj 1992).Do sada sam ostvario pravo na fin. pomoč s burze 6mj crkavice 1993 ili 1994. i uvoz auta. Od razvojačenja do sad skupio sam jedva godinu staža.Ostalo vrijeme pokušavam uhodat privatni posao preko žene,no svaki put kad krene počnu me pucat paranoje i sve ode u k...

Po tome sam siguran da imam PTST.Uz ostale simtome tipa bol u leđima,iznenadne razdražlivost i ist tako smirenje ect.

Moj taktički zaključak je da bi s mirovinom imao kako tako riješenu egzistenciju te stime vidno smanjen stres,a samim tim ja i moja obitelj kvalitetniji život.

Stoga vas molim ako je moguče put do mirovine korak po korak.

 

L.P.

 

Pegaz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pegaz2 je napisao:

...

Moj taktički zaključak je da bi s mirovinom imao kako tako riješenu egzistenciju te stime vidno smanjen stres,a samim tim ja i moja obitelj kvalitetniji život.

Zaključak vam je ispravan i nije samo taktički već i šireg operativno-strateškog značaja u procesu ostvarenja prava iz mirovinskog osiguranja i mislim da na mnoge djeluje blagotvorno tretman primanja kuna ili slični zahvati...

 

Stoga vas molim ako je moguče put do mirovine korak po korak...

Mislim da je moguće ali ne vidim razlog zašto ne bi kraće "prosurfali" po ovom forumu ect. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

 

 

 

 

Zaključak vam je ispravan i nije samo taktički već i šireg operativno-strateškog značaja u procesu ostvarenja prava iz mirovinskog osiguranja i mislim da na mnoge djeluje blagotvorno tretman primanja kuna ili slični zahvati...

 

 

 

Nadodao bih ako mogu na savjet postovanog Dure(pozdrav Duro),

da tretman primanja kuna i slicnih dobara stvarno jeste

blagotvoran i poželjno ga je uzimati što češće i više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Evo gledajući po temama nekako sam zakljućio da bi bilo najbolje ovdje postaviti moj upit!

Zanima me šta dalje slijedi kad se predmet vrati iz mobms-a u hzmo.Vidim u svojim korisničkim stranicama da mi se predmet juće 20.01.2009 vratio sa revizije i sada je za moj spis zadužena ........ neću joj navoditi ime "savjetnik za pružanje pravne pomoći" područna služba u Rijeci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kum1 je napisao:

pozdrav!!

pitao bih kleka gdje se može provjeriti dali se predmet vratio rekao si korisničke str.

bio sam na komisiji mirovinskog u 8 mj.do sada još ništa.

ukoliko neko ima iskustva koliko se čeka molio bi da mi kaže!!

hvala unapred

Odeš kod referenta u mirovinskom u svom mjestu prebivališta i tražiš pin i dobiješ brzo možda i odmah zavisi odakle si,a što se tiće predmeta i meni je iz Rijeke predmet otišao na reviziju u mobms u jedanaestom mjesecu točnije 11.11 i vidim u korisničkim stranicama da je juće zaprimljen u pravnu službu u Rijeci.Malo me to iznenadilo s obzirom da znam da neki naši kolege ćekaju čak i do godinu dana :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo da se nadovežem na ovu temu ,danas sam bio kod područnog vještaka nije mi htio reći rezultat ocjene nego da čekam rješenje, koliko sam ja iščitao između redova mirovina jeste samo pitanje je koji omjer i dali je opča ili profesionalna, zanima me može li se šta saznat sa korisničkih stranica ikoliko se čeka rješenje od područnog ureda a koliko otprilike traje revizija u zagrebu,područni ured je u vukovaru dali i to utječe na duljinu čekanja molio bih da mi odgovori netko upućeniji??? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

samo da se nadovežem na ovu temu ,danas sam bio kod područnog vještaka nije mi htio reći rezultat ocjene nego da čekam rješenje, koliko sam ja iščitao između redova mirovina jeste samo pitanje je koji omjer i dali je opča ili profesionalna, zanima me može li se šta saznat sa korisničkih stranica ikoliko se čeka rješenje od područnog ureda a koliko otprilike traje revizija u zagrebu,područni ured je u vukovaru dali i to utječe na duljinu čekanja molio bih da mi odgovori netko upućeniji??? :-?

Tamo možeš vidjeti kretanje svog spisa i ukupan staž i uplate ostalo nemožeš vidjeti.Evo sad gledam svoj predmet ponovno je juće poslan u mobms.Valjda to tako mora bit. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

klek! reci mi molim te koliko dugo čekaš ako nije tajna :kavica:

Od 7.12.2005 sam na bolovanju od 8.1.2006 imam 100% bolovanje 6 puta sam bio na I.K i tek 6 put 11.11.2008 mi je vještak poslao papire na reviziju u mobms jer je vidio da su mi prošlu godinu priznali rvi 20% mada i sada još nemam drugostupanjsko riješenje još ga ćekam,a bio sam na komisiji za rvi 27.2.2008 i prvostupanjsko riješenje sam dobio za 20-tak dana ali drugostupanjsko nikako da stigne.Koliko god oni pričali da se u mirovinu može i bez rvi u praksi ipak na to gledaju drugaćije,a ja sam ćist primjer toga inaće tek nakon trećeg izlaska na komisiju za rvi su mi dali 20% ja to tumaćim kao sažaljenje jer sam prvi put na komisiju izašao 1997 godine drugi put u sedmom mjesecu 2005 i tek lani su se sažalili uvjek je bilo manje od 20%.Prije sam uvjek revoltiran odustajao od pokušaja za stjecanje rvi ali zadnje tri godine više nema popuštanja i svima braniteljima koji se bore svaki na svoj naćin savjetujem da neodustaju u ostvarivanju svojih prava.Put je trnovit ali neodustajte jer njih nije briga za nas branitelje koliko se god oni kunu u to.Neću sada opisivat svu svoji situaciju mnogi ovdje na forumu to znaju jer se i osobno poznajemo.Pošto me dugo nije bilo na forumima pozdravljam svoje znance i prijatelje:Esada,šekija,kunu flaka,praskatona i mnoge druge i sve ostale članove foruma. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko god oni pričali da se u mirovinu može i bez rvi u praksi ipak na to gledaju drugaćije,

 

Ja sam 06.12.2005. otišao na bolovanje - zadnje prije mirovine ( radio u mup-u ). U 1. mj. 2007. vještak iz HZMO proglasio me nesposobnim ( prvi puta na vještačenju ), a u mirovini sam od 4. mj. 2007 godine. Bez statusa rvi-a sam otišao u mirovinu da bi tek 2008 u 10 mj. dobio od 2. st. komisije privremeno 30 % rvi-a. Prilikom odlaska u mirovinu nisam bio niti jednom na komisiji za rvi ( zahtjev za rvi predao sam 21.12.2005. god. ). Inače od ptsp-a se lječim, evo ove godine obilježavam toćno 10 godina.

 

Eto ipak se može i bez rvi-a u mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija