Jump to content

što učinit?


zbunjen-

Preporučene objave

Imam baku koja je imala samo moju pokojnu majku.Znači njena najbliža rodbina smo ja i sestra,koji imamo svak svoju familiju.Nakon majčine smrti prije 9 god mi smo se neko vrijeme brinuli o baki koja je fizički u jako dobrom stanju ali psihički baš i ne.Obilazili smo je svaki dan po sat,dva.Nakon par mjeseci ona je zatražila os sestre da se preseli kod nje,što sestra nije mogla budući da ima svoj stan i familiju morala ju je odbiti.Kda je sestra odbila ona je to isto ponudila meni i mojoj ženi.buduči da i ja imam stan od majke koji je ostao ja sam joj kao i sestra rekao da dođe kod mene.Ali njoj ni to nije pasalo.Stoga je ona našla neke ljude preko novina s kojima je sastavila ugovor o doživotnom uzdržavanju.Ja i sestra se nismo bunili smatrali smo ko je dogleda tome neka i ostavi stan i ušteđevinu.Tako je s njima živila 2 ipo god dok nije počela umišljati da je ljudi truju.Znaći ni oni nisu pasali nije više htjela dolaziti u stan i hranila se vikendom kod nas a ostalo po restoranima.I nisi je mogao uvjeriti da je niko od tih ljudi ne truje.Stara je otišla na sud i podnjela zahtjev za raskid ugovora uz pomoč svoje sestre koja je po meni i kriva za sve jer je iskoristila njenu ludost.Spor je potrajao neko vrijeme na sudu i uz izjave te njene sestre koja je nadodala da su je ljudi trovali i tukli čak da su jednom i nju istukli i pokrali stvari iz kuče koje nikad nisu ni postojale,sud je donio odluku u korist bake.Stim da je baka njima dužna određenu svotu novca jer je sud uzeo u obzir da su je ljudi hranili i financirali plačali režije i sve ostalo kao i što je bilo.Oni su morali pod pratnjom policije napustiti stan.Mi smo mislili da je ta afera završena i dalje nastavili posječivati baku ne znajuči ništa.igrom slučaja nakon što su prošle 4 god od kad su ljudi napustil stan sestra mi je saznala da od onog momenta kad su oni napustili stan,ona je taj ist stan darovnim ugovorom darovala ga sestr koja živi 300 km od nje.Ta sestra je na kraju i sama priznala da je i da joj niko ništa ne može...Buduči da baka nije sva svoja i pije dosta tableta dali mi ikako možemo dokazati da ju je sestra izmanipulirala i iskoristila njeno psihičko stanje u svoju korist..Jer meni nebi bilo krivo da je taj stan dobio neko ko ga je zaslužio npr.ti ljudi koji su je gledali 2 ipo g nego ona koja je vidi i nevidi jednom u 2 god.Baka je i sad živa i ima 89 god.Što da radimo dok je još živa buduči da ako joj se što desi tek onda ništa ne možemo dokazati i nakraju pobjeđuje zlo...Molim za savjete i hvala. :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posto i onako nemate sta izgubiti pokreniti postupak za oduzimanje poslovne sposobnosti i zatrazite skrbnistvo nad njom, onda se baku vise i ne pita nista. Zatim je uselite kod sebe ili vase sestre i zatrazite ponistaj ugovora o darovanju. Ne vjerujem da ce biti tesko dokazati da ona vec tada nije bila sva svoja ako se u obzir uzme sva medicinska dokumentacija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbunjen-

Novak

Registriran: 8.12.2008

Broj objava: 4

Objavljeno: 17.1.2009 18:23

 

 

A što se dešava ako ja i sestra pokrenemo spor,a baka umre buduči da su naši sudovi brzi a baka je u godinama...Znači spor nije završen.Dali taj sestrin darovni ugovor vrijedi? hvala! :kavica:

 

 

Editirao moderator

 

Postavljeno pitanja je premješteno u temu koju ste prije otvorili jer predstavlja logičan slijed iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija