Jump to content

Povrat poreza od kredita na prvu nekretninu


yozotrinity

Preporučene objave

Poštovani,

 

Vlasnik sam prve nekretnine (od koje sam djelomicno bio oslobodjen poreza) 4 (četiri) godine.

 

Na tu sam nekretninu kroz uplacene rate kredita banci koja mi je izdala kredit ostvarivao povrat poreza.

 

Naime, u medjuvremenu sam promjenio boravište (ne prebivalište). Naravno, prebivaliste mi je na adresi te nekretnine. Ja sam vlasnik nekretnine.

 

Supruga mi je suucesnik kod ostvarivanja prava na neplaćanje poreza na prvu nekretninu, no ona je morala promjeniti prebivaliste (ne boraviste), da bi dijete mogli upisati u vrtic...

 

Imam li jos uvijek pravo na povrat poreza na rate kredita kojeg naravno jos uvijek placam (jos 26 godina...), s obzirom na novonastalu situaciju?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ne boravite trajno na adresi boravišta ne postoji prepreka za uvećanje osobnog odbitka po plaćenim kamatama stambenog kredita.

Potvrda kreditora o plaćenim kamatama obavezno mora glasiti na ime i prezime poreznog obveznika (znači,vaša supruga se tu ne spominje-niti njezino novo prebivalište)a vaša osobna iskaznica i dalje je sa adresom prebivališta,nekretnine na koju plaćate rate i kamate kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija