Jump to content

Pauk mi je odnio auto, iako nisam krivo parkirala!!!


Paulaner

Preporučene objave

Prije 2 dana parkirala sam oko 19:30 u Marulićevoj ulici u Zagrebu u (2.parkirna zona)i uredno platila parking sms-om. 2 puta.

No budući da parkiralište nije bilo počišćeno do kraja, nisam bila u mogućnosti u potpunosti popuniti parkirno mjesto, jer je prednji dio bio pretrpan snijegom, pa mi je automobil pregazio parkirnu liniju za cca 10cm s jedne strane (to su ona parkirna mjesta dijagonalna na cestu).

Nakon što sam oko 23h ustanovila da mi auta više nema tamo gdje sam ga ostavila, otišla sam u Strojarsku, gdje su mi službenici rekli da nisam napravila nikakav prometni prekršaj, ali ralica nije mogla proći jer je Marulićeva jako uska sama po sebi, pa su morali maknuti moj auto i navesti članak 84.,85. i 86. kao razlog za premještanje, iako pod drugim okolnostima to ne bi učinili (prema riječima službenika)

Dakle, nisam dobila nikakvu prekršajnu kaznu, priznali su otvorno da nisam kriva, ali oni ipak inzistiraju da im se plati premještanje moga vozila, što je potpuno paradoksalno.

Namjeravam uložit žalbu, budući da ne samo da se ne osjećam krivom i da su mi to i sami potvrdili, nego se čak i smatram oštećenom.

Nisam sigurna tko je odgovoran za nepočišćeni snijeg?

Što vi mislite?

Dajte mi neki savjet, da se ne zaribam na nekoj sitnici.

Mislim da ovo nije u redu,

a žele da platim 500kn???

hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko na mjestu gdje želite parkirati ima toliko nepočišćenog snijega da Vaše vozilo ne može tu stati već mora jednim dijelom ostati na kolniku, onda se Vi tu ne smijete parkirati.

 

Tuđa pogreška ne može biti opravdanje vašoj pogrešci.

 

Da se u to vrijeme i na tom mjestu nalazio policijski službenik, dobili bi prekršajni nalog zbog takvog parkiranja.

 

Pretpostavljam da se ovdje događalo nešto sasvim drugo.

 

Ušla ralica u usku ulicu i zapeli kod Vašeg vozila.

 

Zvali prvog pauka da premjesti Vaše vozilo da prođe ralica.

 

Ni policajca ni redara.

 

Ljutko je u pravu, tražite nalog, ali netko će ga antidatirati i to po čl. 78. st. 1. ZSPC-a gdje nema kaznene odredbe.

 

Mislim da bi trebali prvo u prometnoj policiji i komunalnom redarstvu provjeriti da li su njihovi službenici izdali nalog za premještanje vozila i tražiti to napisano, a tek onda preuzeti svoje vozilo.

 

U svakom slučaju platiti troškove premještanja, a ukoliko naloga nema, Zagrebparking tužiti privatnom tužbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija