Jump to content

Povećanje temeljnog kapitala


Vivens

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Imam jednu nedoumicu pa bi vas molio pomoć. 2008.g. otvorio sam firmu, položio 20.000,00 kn temeljnog kapitala. Nakon 1.mj. unio sam svoju nekretninu (zemljište koje sam kupio prije 2,5 g. i platio porez 5%)u firmu na povećanje temeljnog kapitala i dobio Rješenje od trgovačkog suda. Naravno morao sam platiti revizora da procijeni zemljište, te se javila razlika između kupovne cijene i vrijednosti zemljišta na dan stavljanja u firmu na temeljni kapital.Ja sam prokljižio samo povećanje tem.kapitala na 9 i zemljište na dugotrajnu imovinu na 0 (da li trebam proknjižiti i ugovor kada sam kao fizička osoba kupio zemljište?).Zanima me kako da postupim sada kod podnošenja porezne prijave PD. Moram li platiti kakav porez na tu razliku budući je od kupovine i stavljanja zemljišta u firmu prošlo 2,5 godine a ne 3.g. Još sam zaboravio napomenuti da kod kupnje zemljišta prije 2,5 g.na ugovoru ima više čestica od jednog istog prodavatelja. Kakav je slučaj s tim jer koliko znam da se ne smije otuđiti više od tri čestice u roku od 5.g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija