Jump to content

pravna osoba kao autor


lana5

Preporučene objave

Moja tvrtka baviti će se web i grafičkim dizajnom. Sastavila bih ugovor o korištenju usluga. Interesira me da li pravna osoba može biti navedena kao autor tj. da li je stavka 1.3. ispravno formulirana. Ja sam trenutno zaposlena u drugoj tvrtci (d.O.o. je u osnivanju)i još par mjeseci neću imati zaposlenih. Da li autor može biti samo fizička osoba?

Članak 2. Zakona o autorskom pravu

(1) Autorsko pravo pripada, po svojoj naravi, fizičkoj osobi koja stvori autorsko djelo.

Molim za savjet.

 

U nastavku dio ugovora o korištenju ugovora:

"1.1. U smislu ovog ugovora termin 'Izvršitelj' odnosi se na «....» d.O.o., 10000 Zagreb.

 

1.2. U smislu ovog ugovora termin 'Naručitelj' odnosi se na svaku pravnu ili fizičku osobu koja želi koristiti usluge Izvršitelja.

 

1.3. U smislu ovoga ugovora termin 'autor' označava pravnu osobu «....» d.O.o.,Zagreb koja je stvorila autorsko djelo dizajna iz područja grafičkog dizajna, produkt/industrijskog dizajna, dizajna interijera, izložbenog dizajna, dizajna elektronskih medija, modnog dizajna i ostalih područja dizajnerske prakse te kojoj na osnovi stvorenog djela pripada autorsko pravo. "

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija