Jump to content

starosna vojna mirovina


dju

Preporučene objave

Molim sve na forumu da napišu ako nešto znaju o starosnoj vojnoj mirovini (bez invalidnosti,bez HRVI), ali sam dragovoljac domovinskog rata.

Dali je ta mirovina (po čl. 6) povoljnija od profesionalne, odnosno po čl. 6a.

Znam samo da nemam pravo na onu veliku otpremninu, nego na opremninu u visini 3 prosječne plaće i ništa više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dju je napisao:

...ali sam dragovoljac domovinskog rata.

Dali je ta mirovina (po čl. 6) povoljnija od profesionalne, odnosno po čl. 6a....

Ako ostvarujete prava na starosnu mirovinu po čl. 6 tada status dragovoljca nije bitan ( ne uzima se u obzir...). Što se iznosa tiče, ona bi trebala po meni biti povoljnija ( mirovinski faktor 1 nasuprot faktora 0,8,...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klanfa je napisao:

...ako dobiješ invalidsku mirovinu,opća nesposobnost u omjeru 30% vojno, 70% civilno već tada je viša od starosne.I profesionalna je veća ako dobiješ 100% vojno.

Ali to onda nije po 6a ( dio čl. 6a. st.1 "...., služba može prestati s pravom na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad uzrokovane ozljedom na radu ili profesionalnom bolešću.."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu ništa birati- po odluci ministra riješeno je da idem u starosnu mirovinu. U onoj tablici za izračun mirovine ne znam izračunati, jer se nudi samo invalidska, profesionalna.... Imam oko 36 godina mirovinskog staža,dragovoljac iz 91., ratni put težak, bez hrvi, čin stožerni narednik.???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dju je napisao:

... Imam oko 36 godina mirovinskog staža,dragovoljac iz 91., ratni put težak, bez hrvi, čin stožerni narednik.???

Od svega što ste naveli samo se staž uzima u obzir. Sve drugo je nebitno. Izračun mirovine ide po člancima 7-9 Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja DVO, PS i OSO. Osobni bod se izračunava po čl. 7 / od 1. siječnja 2008. i nadalje - u bilo kojih za osiguranika najpovoljnijih uzastopnih 10 kalendarskih godina 1. siječnja 1998./ Po pretpostavkom da ste svih deset uzastopnih godina imali minimalno plaću stožerni narednik na ustrojbenom stožerni narednik tada bi vam mirovina mogla biti cca. 3650 kuna. Za točan izračun treba što točnije određenje najpovoljnijeg vrijednosnog boda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija