Jump to content

prenamjena krova u stambeni prostor


CIKI10

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Ako je kuca do 400 m2 GBP, ide se na potvrdu glavnog projekta. Ukoliko je vise od 400 m2 mora se raditi idejni projekt, pa glavni, tj, ishoditi lokacijsku, pa gradevinsku.........Komunalni i vodni doprinos i u jednom i u drugom slucaju cete platiti za razliku tavanskog i stambenog prostora(pretpostavka da kuca ima gradevinsku).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

CIKI10 je napisao:

Želim kupiti krovište od nekih 160 m2 i napraviti 2 stana. Papiri uredni 1/1. I dozvoljeno ga je prenamjeniti. Dali znate koliko bi me izašla prenamjena i kakve papire trebam pribaviti za prenamjenu? :-?

 

Za takav zahvat osim sve papirologije vezano uz dozvolu, treba i suglasnost svih suvlasnika.Novi stanovi u objektu mijenjaju vlasničku strukturu.

U praksi se to izvede tako da se napravi prijedlog novog etažnog elaborata sa novim stanjem, koje će nastati kada se urede stanovi u potkrovlju. Svi stanari (suvlasnici!) moraju to potpisati. Bez toga ne ići u tu investiciju.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

CIKI10 je napisao:

Želim kupiti krovište od nekih 160 m2 i napraviti 2 stana. Papiri uredni 1/1. I dozvoljeno ga je prenamjeniti. Dali znate koliko bi me izašla prenamjena i kakve papire trebam pribaviti za prenamjenu? :-?

 

Za takav zahvat osim sve papirologije vezano uz dozvolu, treba i suglasnost svih suvlasnika.Novi stanovi u objektu mijenjaju vlasničku strukturu.

U praksi se to izvede tako da se napravi prijedlog novog etažnog elaborata sa novim stanjem, koje će nastati kada se urede stanovi u potkrovlju. Svi stanari (suvlasnici!) moraju to potpisati. Bez toga ne ići u tu investiciju.

:kavica:

 

Postovanje svima !

 

Molim felixx , ako je ikako moguce posto imam slicnih problema , da mi odgovorite ,sta ako neko bez potpisa stanara mimo gradjevinske stvori primjerice ovakve nove dvije stambene jedinice, tako dovede do viska stambenih jedinica, pa recimo postane ih osam a mislim da je moguce za obiteljsku maksimalno 5 stambenih jedinica, a da ne govorim da usput poveća gabarite sa 400 na recimo 480m, tko je kriv tko placa obveze i sto ako to uradi a zgrada nije bila etazirana i sada nema nikakvih vise sansi da se etazira zbog toga...

Hvala puno svima , totalno sam u banani

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ikam je napisao:

,sta ako neko bez potpisa stanara mimo gradjevinske stvori primjerice ovakve nove dvije stambene jedinice, tako dovede do viska stambenih jedinica, pa recimo postane ih osam a mislim da je moguce za obiteljsku maksimalno 5 stambenih jedinica, a da ne govorim da usput poveća gabarite sa 400 na recimo 480m, tko je kriv tko placa obveze i sto ako to uradi a zgrada nije bila etazirana

 

Takva dogradnja je bespravna. Bez suglasnosti svih suvlasnika ne može se niti započeti postupak legalizacije, neovisno o drugim okolnostima.

Po prijavi građevinska inspekcija će izdati nalog za rušenje nadograđenog i vraćanje u prvobitno stanje.Troškove snosi bespravni graditelj.

 

'Obiteljska', tj građevina do 400 m2 BRP, sa Rješenjem o uvjetima gradnje, može imati do tri stambene jedinice.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija