Jump to content

molim savjet vezano za


Gabrijel

Preporučene objave

cjenjeni forumasi,molio bih vas za savjet ako se netko od vas nalazio u slicnoj situaciji kao ja sada.nezaposlen sam hrvatski branitelj-dragovoljac i dobio nezakoniti otkaz prije 4 godine.od tada vodim pravni spor protiv svoje bivse firme.posljedica svega prije 2 godine dijagnosticiran ptsp f43-1.proveo u db 6 dana,a redovito se svaki mjesec javljam svom ljecniku.

zanima me dali za nas koji smo nezaposleni postoji nekakva komisija i tko salje na tu komisiju,tj.nakon koliko vremena od prve dijagnoze se ide na komisiju i sta i sta iz toga proizlazi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gabrijel je napisao:

zanima me dali za nas koji smo nezaposleni postoji nekakva komisija i tko salje na tu komisiju,

 

Javite se svom liječniku OP pa se s njime dogovorite da vas pošalje na vještačenje kod vještaka u HZMO kako bi vam se utvrdila radna sposobnost - odnosno ne sposobnost.

 

Vaš liječnik OP će vas dalje savjetovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.nezaposlen sam hrvatski branitelj-dragovoljac

 

...prije 2 godine dijagnosticiran ptsp f43-1.proveo u db 6 dana,a redovito se svaki mjesec javljam svom ljecniku.

 

 

Za početak se možete obratiti Uredu državne uprave sa zahtijevom za opskrbninu jer ste kako navodite bez zaposlenja i primanja.Javite se referentu u mjestu stanovanja s lječničkom dokumentcijom i on če vam napraviti daljnju obradu u svezi ostvarivanja prava na opskrbninu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZOPHBDR N.N.174/04

 

3. PRAVO NA OPSKRBNINU

Članak 87.

Pravo na opskrbninu imaju korisnici obiteljske invalidnine, korisnici osobne invalidnine i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata koji imaju prebivalište u Republici Hrvatskoj ako su nesposobni za privređivanje i ako ispunjavaju uvjete propisane odredbama članaka 88.–90. ovoga Zakona.

 

Članak 88.

(1) Osobe iz članka 87. ovoga Zakona pravo na opskrbninu mogu ostvariti pod uvjetom:

1. da nisu zaposleni,

2. da samostalno ne obavljaju gospodarsku ili profesionalnu djelatnost,

3. da nisu korisnici mirovine ili mirovine sa zaštitnim dodat¬kom veće od osnovice za određivanje opskrbnine,

4. da nisu korisnici novčanog primanja u svezi s profesionalnom rehabilitacijom, odnosno zbog nezaposlenosti,

5. da oni i članovi njihove obitelji u kućanstvu nemaju ukupno druge redovite novčane prihode mjesečno po članu kućanstva veće od 30% od utvrđene proračunske osnovice u Republici Hrvatskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija