Jump to content

NATO i otpremnine


mrljo

Preporučene objave

Nikada i nigdje, ponavljam - nikada i nigdje NATO nije plaćao otpremnine djelatnicima ministarstava obrane zemalja koje su ulazile ili ušle u integraciju. Možda to RH svojim sredstvima napravi, ali teško da u sadašnjoj situaciji može dati više nego što daje. Drugo, nikom ne smeta ratna generacija, naravno, osim ako ti djelatnici ne zadovoljavaju sve zakonom propisane uvjete obnašanja dužnosti. Uostalom raspitaj se malo ili si vidio kako je dosta djelatnika ultimativno MORALO napustiti sustav s 31.12.2008.godine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ,kažeš da nikome ne smeta ta ratna generacija a onda kažeš da moraju ultimativno napustiti sustav, tu mi nija jasan tvoj stav, jasno ta ratna generacija su ljudi "uglavnom" oko 40 godina pa zar ti misliš da nato-u trebaju ljudi sa 40 i više godina, pa šta se sada dešava ljudima daju premještaje 100 i više km. od kuće pa zar nije stvar očito u tome da ljudi pop... i odu što im je i cilj da naprave

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrljo je napisao:

Pozdrav kolegama!

Ima li netko ikakva saznanja o otpremninama kada RH uđe u NATO, navodno da će isti financirati odlaske u mirovinu sa povečanim otpremninama za ratnu generaciju djelatnika (napominjem samo otpremnine ne i mirovine)tako se prića a dali ima istine u tome...

 

Neka pitanja se ciklički ponavljaju.

Evo, u ovom slučaju se od famoznog članka 6.b došlo do istog pitanja (NATO-humanitarna organizacija) kojeg sada postavlja mrljo:

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503318299&forum=33&post_id=140603#forumpost140603

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@mrljo - prisilno su umirovljeni djelatnici koji nemaju uvjete obnašanja dužnosti, a dovoljno godina za neku od mirovina. Dobar dio njih su viši časnici koji su godinama "držali" visoka mjesta, ali bez potrebite stručne spreme, vojne izobrazbe itd, itd. Da mi je drago - i je i nije - ratna su generacija pa mi je žao, a s druge strane "štopali" su djelatnike "ispod sebe", koji zbog njih nisu mogli redovno napredovati na dužnosti i u činu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam po čemu ti zaključuješ da je to cinizam i ima li igdje da sam spomenuo članak 6b malo bolje pročitaj što sam napisao pa ćeš uvidjeti da se radi samo o navodnim otpremninama, a u krajnjem slučaju zašto nebi postavio pitanje ako se o tome prića u krugovima voj...

Što se tiće umirovljenja da sa 31.12.2008 otišlo je koliko mi je poznato 30-setak dočasnika iz meni bliske voj... i to što kažeš ultimativno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrljo je napisao:

Neznam po čemu ti zaključuješ da je to cinizam i ima li igdje da sam spomenuo članak 6b malo bolje pročitaj što sam napisao pa ćeš uvidjeti da se radi samo o navodnim otpremninama, a u krajnjem slučaju zašto nebi postavio pitanje ako se o tome prića u krugovima voj...

 

Uopće nisam davao nikakve zaključke o tvom cinizmu, niti sam tu riječ uopće spomenuo, već sam samo konstatirao da se neka pitanja ciklički ponavljaju.

Za ilustraciju te moje tvrdnje dao sam link na diskusiju od prije godinu dana i uz njega napisao: "Evo, u ovom slučaju se od famoznog članka 6.b došlo do istog pitanja (NATO-humanitarna organizacija) kojeg sada postavlja mrljo:"

Stoga, ako "malo bolje pročitaš" vidjet ćeš da tebe nisam doveo u bilo kakvu vezu sa člankom 6b.

Primjedbe o dupliranju tema dajem kad god mogu, kao i ostali forumaši, osobito ako tema nema pokriće u stvarnom životu.

Dakle, ništa osobno. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija