Jump to content

Istek vozacke i neregistrirani motor


danya

Preporučene objave

Ukratko,

Motor je neregistriran vec godinu dana te je zbog ostecenja stajao na parkingu firme, buduci da sam ga morala preparkirati doma sam ga iako mi je vozacka istekla sam napravila.

Naravno usred prometa me zautavio policajac na motoru te iskljucio trazio vozacku koju nisam imala( ne vozim auto a motor nisam imala namjeru vozit) te prometnu koju isto nisam imala(posto sam hitno morala preparkirati motor)pa je bila kod kuce.

Policajac je provjerio tablice i moje ime i prezime te je rekao da je kazna cca 15 000kn i da ce mi doma stici prijava.

Nije mi ostavio nikakav papir niti potvrdu o kazni..

U meduvremenu mi jos nista nije stiglo na kucnu adresu jer sam se u meduvremenu preselila(jos se nisam odjavila buduci da sam u podstanarima).

 

Zanima me opcenito sto napraviti u toj situaciji i koliko su kazne, i zapravo dali se moze dokazati da sam morala preparkirati vozilo? i na koji nacin sam to drugacije mogla..

 

Zaista zahvaljujem na odgovoru!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste zainteresirani za točan odgovor navedite čime ste upravljali (moped-motocikl), oštećen ili popravljen, tko je vlasnik, koje kategorije imate položene, zaštitna mjera, istek vozačke dozvole, kaciga i sve ostalo što smatrate važnim.

 

Moglo se vozilo staviti u/na teretno vozilo i platiti 300 kuna za uslugu prijevoza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Motor je skuter u vlasnistvu ujaka,

ostecenje na motoru je malo ali upravljac ide malo na lijevu stranu nije centriran od pada dakle nikakava velika steta ali odkad sam pala nisam ga se usudila vozit. dakle motor ima ogrebotine ali se s njim moze normalno vozit i osim ogrebotina i upravljaca nema vece stete.

Vozacka je istekla prije godinu dana(isto kad i registracija cca). I imam normalnu vozacku dakle za auto posto je skuter do 50kubika.

Kacigu sam imala i zapravo sve je bilo ok..

Zanima me koliko je kazna za takvo sto??

Posto nisam dobila nikakav papir da bi znala na temelju cega i za sto tocno i za koliko novaca me se tereti??

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi stjecaja prekršaja isteka prometne i vozačke dozvole, na kućnu adresu doći će Vam prekršajni nalog od 2.700 + troškovi postupka od 110 kuna.

 

Način prigovora potražite pod ostalim temama.

 

Vlasniku vozila doći će prekršajni nalog od 700 kuna jer nije odjavio vozilo + prekršajni nalog od 5.000 do 20.000 kuna po čl. 4. Zakona o obveznim osiguranjima u prometu + trošak postupka od 110 kuna. Moguće je da navedeni prekršaji se sankcioniraju u zasebnim prekršajnim nalozima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija