Jump to content

zakon o besplatnoj pravnoj pomoći


mina01

Preporučene objave

kako sam nedavno otišla u mirovinu i meni samoj padale su na pamet razne stvari kojima bi se čovjek mogao baviti i istovremeno pomagati drugima.razmišljala sam o pravu, politici i dobrotvornom radu.a kad se na kraju sve zbroji ispada da bi sve zajedno gorenavedeno bila jedna idealna kombinacija.i sama sam htjela (pošto u stanu imam liniju 060 zaostalu od bivših podstanara) mislila to iskoristiti u dobrotvorne svrhe kao npr. za zaštitu životinja, beskućnika, nezaposlenih i ostalih potrebitih za koje nitko ne mari.upravo me posebno zainteresirala jučerašnja vijest o uhićenju ubojice ivane hodak. zločin ne samo da je užasan (i ja imam kći tih godina)i slažem se u potpunosti da se za ubojicu odredi smrtna kazna.ali pitam se i nesto me kopka: da li je osumnjičeni zaista i počinitelj i da li je imao potpunu pravnu zaštitu prilikom uhićenja i davanja izjave.jesmo li pred pravdom svi jednaki ili je netko nejednakiji zato što nema gdje spavati ni što jesti? nisam pravnik po struci ali mislim da bi, sad kad je legalis napokon dobio pravo na davanje besplatne pravne pomoći mogao početi od onoga kome je ista sada najpotrebnija.još jednom naglašavam da bih takvom zločincu osobno izrekla najtežu moguću kaznu ali smatram da bi ono najgore što se može dogoditi to da se uhiti i kazni "krivi" a da se pravi monstrum još uvijek slobodno kreće među nama.nadam se da će netko razmisliti i o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

u veljači sam dobila riješenje za bespl.pravnu pomoć i u roku od 15 dana sam uzela odvjetnika po izboru na popisu.odvjetnik još nije započeo napisati moju tužbu.kaže da će me zvati.i prošlo je više od mjesec dana.je li normalno dugo čekati da odvjetnik napisati tužbu?mogu li uzeti natrag to riješenje i dati drugom odvjetniku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitaj rješenje tamo ti sve piše da li je tvoj odvjetnik obavijestio nadležni ured o zaprimanju rješenja u roku od 30 dana ako nije tada rješenje prestaje vrijediti i smatra se poništenim.ja ti savjestim da kontaktiraš ured kojim si podnijela zahtjev pa da ga obnoviš i podneseš novom odvjetniku nadam se da sam ti pomogla.

pozdrav :-D:-D:-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji, zakon kao zakon nije loš, međutim problem je u ljudima. Uzaludna je forma, ako nema sadržaja. Veliko je pitanje hoće li se besplatna pravna pomoć u većini slučajeva pružati s elanom i veseljem ili će to biti preko volje. Temelji za uspješnu pravnu pomoć su profesionalizam, zainteresiranost i entuzijazam. Bez toga pomoć se može objesiti mačku o rep. Imam puno iskustva s pravnicima, a i sam studiram izvanredno pravo, pa sam zaključio da većina pravnika uopće ne voli svoj posao. Većina ih se drži stricti iuris, a ne bonae fidei, što bi bilo logično jer se promet od vremena staroga i klasičnoga prava poprilično promijenio. Dakle, malo tko ima hrabrosti i energije upuštati se u sistematske analize i pronalaženja najboljih mogućih rješenja. Pazite, ne govorim ovdje o odvjetnicima, o njihovom poslu ja ne znam ama baš ništa, osim općenito. A zante li do kakvoga sam zaključka još došao? Većina ljudi studira pravo samo zato jer misle da će zaraditi dobru lovu, jer su im roditelji pravnici i sl. Najamnji broj ih studira pravo zbog toga jer pravo vole. A pravo se mora voljeti, ako se želi biti uspješnim profesionalcem. Jedna stvar me je na faksu jako iznenadila. Naime, pitao sam jednu profesoricu bavi li se koja katedra ozbiljno nomotehnikom. Odgovor je bio negativan. Ljudi moji, nomotehnika je temelj pravnoga posla. Hrvatski jezik je drugi temelj pravnoga posla u Hrvatskoj. Bojim se da su neke stvari zanemarene i zbog toga nam stanje nije sjajno. Molim da se ne shvati ovaj moj mali komentar zlonamjerno. Namjera je pokrenuti one koji statiraju. Ljubav prema pravu, zanos i volja, to je ono što treba svakome pravniku koji želi biti uspješan profesionalac. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija