Jump to content

pravo pobijanja dosmrtnog ugovora?!


nelica5

Preporučene objave

ako je stan bračna stečevina majke i oca i ako nije nastupila zastara pokreni utvrđivanje bračne stečevine.

ako je stan bračna stečevina nemože jedna strana u potpunosti raspolagati imovinom.

vi ste naslednica svoje majke.

na toj osnovi pokušajte osporavati ugovor.

 

i proučiti praksu Vrhovnog suda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako da to dokažem kad sam bila na par sastanaka sa odvjetnicima i njihov savjet platila cca 1ooo kn da bi mi oni rekli ( svi!) da se tu ne može ništa ako jedan od njih ne prekine ugovor. prije 4 god bila je mamina ostavinska rasprava i ja sam tada pod utjecajem bratovih prijetnji potpisala da svoj dio prepuštam tati. to isto je i brat učinio da bi nakon par mjeseci oni potpisali ugovor o dosmrtnom uzdržavanju gdje je brat već sad vlasnik svega. jako me čudi što se tu ništa ( kako kažu naši javnosti dobro poznati odvjetnici) ne može. imam čak i potvrdu Centra za socijalnu skrb da sam zbog njega i njegovog nasilja završila u Domu za nezbrinutu djecu,da me je izbacio s mjesta prebivališta bez mog znanja ( a pak sam sad podstanar i nisam nigdje prijavljena). otac je jako bolestan (PTSP) i možda bi dodatan faktor bio to da bi njegov dr dao potvrdu da je bio pravno nesposoban ili tako nešto?!

brat očito želi sve,a još da navedem da se radi o par nekretnina i bankovnih računa koje je navedenim putem stekao...ne želim da ispadne da se otimam ali zašto bih ja još pola svog života bila podstanar kad ne moram...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija