Jump to content

Radno vrijeme


josavka

Preporučene objave

Poštovani !

 

Svaki dan , dolazim redovno na posao .

 

Poslove za taj dan , obavljam uredno i na vrijeme .

Činjenica je ta , da nemamo posla za 8 - sati rada .

 

E sad dali moram , stati na poslu od 8:00 - 16:00 , bez obzira dali imam posla ili nemam , ili mogu napustiti

radno mjesto , tj. poći doma , uz dozvolu šefova ?

 

Koliko mi poslodavac za taj dan a i ostale dane u

tom mjesecu , dužan evidentirati da sam radio ?

 

Mi nismo krivi , šta nema posla za 8 sati rada .

 

Sad poslodavac , želi uvesti evidenciju ulaska i izlaska

iz firme , i time vjerovatno dokazati da mi ne radimo 8 - sati dnevno .

 

Vjerovatno on želi ,da izbjegne plaćanje prekovremenih

sati , kad dođe do povećanja posla , idućih mjeseci , pa bi mu ta evidencija prisutnosti na poslu , služila da bi evenualnoj inspekciji , prikazao da mi nismo bili

prisutni , na poslu puno radno vrijeme .

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac ima pravo napraviti preraspodjelu radnih sati za određeni period (tjedan, mjesec, godinu) ako je takva mogućnost predviđena kolektivnim ugovorom.

Znači, poslodavac može preraspodjeliti radno vrijeme na način da određeno vrijeme (nekoliko mjeseci) radite 6 ili manje sati, a određeno vrijeme (opet nekoliko mjeseci) radite 9 ili više sati.

Prilikom preraspodjele, naravno, potrebno je držati se pravila o prekovremenom radu, dnevnom i tjednom odmoru itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dk je napisao:

Poslodavac ima pravo napraviti preraspodjelu radnih sati za određeni period (tjedan, mjesec, godinu) ako je takva mogućnost predviđena kolektivnim ugovorom.

Znači, poslodavac može preraspodjeliti radno vrijeme na način da određeno vrijeme (nekoliko mjeseci) radite 6 ili manje sati, a određeno vrijeme (opet nekoliko mjeseci) radite 9 ili više sati.

Prilikom preraspodjele, naravno, potrebno je držati se pravila o prekovremenom radu, dnevnom i tjednom odmoru itd.

 

Ima on pravo napraviti preraspodjelu radnog vremena ( i

za to postoje pravila ) , uz saglasnost radničkog vijeća i obavijestiti inspekciju rada o preraspodjeli radno vremena ...

 

Ali kako će on to napravit , kad mi neznamo koliko ćemo

radit sutra ili preksutra .

 

A i mi radnici imamo pravo znati , od koliko do koliko sati radimo . Pa nismo mi na brodu , da nemamo privatnog života .

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija