Jump to content

Manjak- terećenje...


didijaba

Preporučene objave

Prije svega pozdrav svima i iskrena molba za pravni savjet. Rukovoditelj sam radne jedinice u jednoj gradskoj firmi. Na mjesto rukovoditelja stupio sam zbog nepravilnosti u poslovanju prijašnjeg rukovodstva. Preuzimanju dužnosti prethodila je primopredajna inventura. Dio artikala na skladištu nije točno brojen zbog nemogućnosti (veliki artikli, potrabna teška dizalica,par dana, ...). Uglavno odmah po primopredaji utvrdio sam da osoba koja vodi skladište nema Ugovor za skladištara pa sam tražio da dobije potrebno riješenje. Nakon 10-tak dana po mom imenovanju pri premještanju artikala (onih "nebrojivih") utvrđen je manjak vrijednosti cca 100.000 kn - pola količine s kartice . Nalaz komisije za premještaj uz popratni dopis uputio sam nadređenom teh.dir, na znanje dir. i fin.dir. U dopisu sam tražio da poduzmu potrebne radnje u skladu s ovlastima te da me obavijeste ako ja trebam još nešto poduzeti. U vrijeme ovog događaja skladištar još nije imao ugovor za skladištara. Nakon 10 mjeseci, kad se provodi inventura i nakon što sam tražio još dva puta da me obavjeste o potrebnim radnjama moji nadređeni prvo pokušavaju teretiti skladištara (koji nema ugovor, da bi sad pokušali teretiti mene). NApomenuo bih da se artikli nalaze na otvorenom, u dvorištu pod nadzorom čuvarske službe i da nema evidencije izlaza robe. Također dobio sam info da roba nikad nije ni ušla već da je novac podijeljen za fiktivno zaprimljenu robu. Osobe koje me pokušavaju teretiti nalaze se pod istragom Uskoka. Pitanje: Da li me mogu teretiti? Kako se zaštiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija