Jump to content

oduzeta vozačka


dane1

Preporučene objave

položio sam tek prije 2 mjeseca.imam 40 godina a napravio sam veljku glupost.u pola 2 ujutro sam zaustavljen i napuhao 1.8 promila.odveden na trježnjenje i dozvola mi je privremeno oduzeta na 8 dana.imam samo tu naredbu i zapisnik o alkotestu koji sam i potpiso.znam da je novčana od 5 do 15 tisuća ali me zanima dali čekam poziv na sud ili ću samo dobit konačno rjesenje.na koliko će mi oduzet vozačku i koliko brzo to mogu očekivat.dali mogu ikako to malo odužit i imam li kakvu mogućnost da se kazna umanji. kriv sam i sve mi je jasno ali me zanima sta da očekujem i koliko to brzo ide u praksi.nemam opravdanja za svoju glupost ali me zanima kako to ide u praksi.koliku kaznu mogu očekivat i šta da uradim kako bi ipak prošao sto bolje .molio bih samo savjet a ne moralne prodike jer i sam znam šta sam uradio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Načekat će se za poziv na sud. Kazna je ta novčana ili zatvor 60 dana, 3 boda + zabrana upravljanja do 9 mjeseci.

 

Ukoliko imate malu plaću donesite na sud platnu listu, potvrdu o zaposlenju, potvrdu o prebivalištu i sjedištu poduzeća, recite da javnim prijevozom ne možete na posao i tražite smanjenje novčane kazne za 1/3 i zabrane na 1 mjesec.

 

Neće Vam baš svemu udovoljiti, ali što prođe - prođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sam dobro shvatio prvo idem na sud.tada dobijem rješenje sa suda da sam kriv u kojem je visina kazne i duljina zaštitne mjere.dali na to imam pravo kakve žalbe ili je to već pravomoćno za policiju da mi pošalje rješenje o zaštitnioj mjeri.ako imam pravo žalbe dali to odgadja i zaštitnu mjeru.da budem potpuno jasan mogu li išta uradit da se to oduži i da imam vozačku do kraja ove godine.usput.sa zabranom za b kategoriju dali mogu vozit skuter do 50 kubika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dane1 je napisao:

ako sam dobro shvatio prvo idem na sud.tada dobijem rješenje sa suda da sam kriv u kojem je visina kazne i duljina zaštitne mjere.dali na to imam pravo kakve žalbe ili je to već pravomoćno za policiju da mi pošalje rješenje o zaštitnioj mjeri.ako imam pravo žalbe dali to odgadja i zaštitnu mjeru.da budem potpuno jasan mogu li išta uradit da se to oduži i da imam vozačku do kraja ove godine.usput.sa zabranom za b kategoriju dali mogu vozit skuter do 50 kubika

 

To vam ovisi o nacinu stjecanja dozvole za 50 ccm. Dakle ako ste dozvolu za skuter stekli polaganjem b kategorije zabrana se odnosi i na nju. Ako je dozvola stecena odvojeno (prije,ili poslje) zasebnim polaganjem na mopedu tada se zabrana na nju ne odnosi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

netocno!

Zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom pod uvjetima iz stavka 1. ovoga članka može se primijeniti samo za određenu vrstu ili kategoriju ili za sve vrste ili kategorije motornih vozila, a primjenjujući ovu mjeru sud će imati u vidu i okolnost je li počinitelj prekršaja vozač motornog vozila po zanimanju.

 

odnosno kakve je volje sudac taj dan

 

moze samo B, moze A+B+C, moze sto god hoce

 

jedino sto ne moze je kazniti tramvajca ili strojovodju :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ljutko

Specifična je situacija sa B i M kategorijom kada se M dobija zakonskom osnovom.

 

Jozy je u pravu, osim dijela gdje tvrdi da M polaže dok ima B (što je nemoguće).

 

Za ostalo što si napisao je ok, ali ostaje činjenica ukoliko je M dobivena zakonskom osnovom bez polaganja vozačkog ispita, u slučaju prometnih prekršaja u toj kategoriji zabrana se primjenjuje i na B kategoriju.

 

Ali, ni malo me ne bi začudilo da u nekoj policijskoj upravi sasvim drugačije primjenjuju zaštitne mjere. Ponašamo se "američki" - 50-tak načina drugačijih postupanja i tumačenja iste stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija