Jump to content

Sređivanje vlasničkog lista


grom73

Preporučene objave

Prije svega molim da se ne ljutite što otvaram novu temu ako več postoji ovakva,ali ja je zaista nisam uspio nači.Ako več postoji samo me uputite i rado ču je pogledati.

Dakle:U katastru stanje čestice je 1/1 na ime,ali naravno u vlasničkom listu stoje: pod 1 državno zemljiše 1/1;pod 2 x x vlasnik 1/2 ;pod 3 y x vlasnica 1/2; pod 4 n n vlasnik 1/2; i pod 5 d n vlasnica 1/2.

xx= muž

xy=žena

nn=2.muž

dn=2.žena

Znači u vlasničkom listu su kao vlasnici navedena 2 bračna para i državno zemljiše

Šta je potrebno napraviti da se to sve prepiše na ljude koji sada na tom zemljištu imaju kuču več 33 godine a nisu nikada riješavali papire.Osim posjete odvjetniku može se napraviti ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad pišete državno vlasništvo, vjerojatno mislite na društveno.

 

to društveno vlasništvo s pravom korištenja za xx i yy, lako brišete. podnese se zahtjev u gruntovnicu za brisanje društvenog vlasništva-imaju tiskanicu koju ispunite, i to je to.

 

 

ne znam kako je moguće da na jednom zk tijelu budu upisane četiri osobe, a svaka u 1/2 (4*1/2=2, treba bit: 4*x=1).

 

za onaj upis: možda su dva ista muža i dvije iste žene , samo nesuvislo pisano.

 

otiđite u gruntovnicu i pitajte da li se to može srediti kao djelomični zk ispravni postupak.

 

ako vi kao stvarni posjednik i uživtelj te nekretnine želite da se upišete kao njen vlasnik, morate pokrenuti tužbu za stjecanje vlasništva dosjelošću. to će teško ić bez odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nindy je napisao:

 

ne znam kako je moguće da na jednom zk tijelu budu upisane četiri osobe, a svaka u 1/2 (4*1/2=2, treba bit: 4*x=1).

 

za onaj upis: možda su dva ista muža i dvije iste žene , samo nesuvislo pisano.

 

 

Možda je to neki stari povjesni izvadak, pa su navedeni bivši vlasnici. Pa su zapravo xx i xy kupili nekretninu od nn i dn. Jer da je drukčije, bili bi udjeli vlasništva drugi, kako sami kažete.

 

Treba angažirati osobu koja 'kuži' problematiku da pogleda te papire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da postoji zk tijelo A I društveno vlasništvo

A II i A III

 

A I ---- upisano društveno vlasništvo

 

A II --- vlasnici jedni bračni drugovi

 

A III - vlasnici drugi bračnu drugovi

 

 

Ako je tome tako onda prvo treba parcelacija jer u katastru je isto provedeno kao dvije čestice dok se u zemljišnim knjigama to vodi kao jedna čestica ali svako ima dio koji je dan po članku 38 i 39 Zakona o nacionalizaciji....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...
Pretpostavljam da postoji zk tijelo A I društveno vlasništvo

A II i A III

 

A I ---- upisano društveno vlasništvo

 

A II --- vlasnici jedni bračni drugovi

 

A III - vlasnici drugi bračnu drugovi

 

 

Ako je tome tako onda prvo treba parcelacija jer u katastru je isto provedeno kao dvije čestice dok se u zemljišnim knjigama to vodi kao jedna čestica ali svako ima dio koji je dan po članku 38 i 39 Zakona o nacionalizaciji....

 

gotovo istu situaciju imam ja, pa ako ima neko sa iskustvom, molim za savjet/pomoc.

 

jedan zk ulozak, 5 zk tijela, vlasnistva izrazena udjelom.

ja se zelim parcelirati, ali u teretovnici se jos vode udjeli prvotnih vlasnika (u povjesnom su vlasnici postali 1929), te ljude nitko nezna, neznamo gdje zive, dali su zivi, tko su im nasljednici...

 

odvjetnica mi je savjetovala dva pristupa:

1. pojedinacni ispravni postupak

2. korak po korak rjesavati, pokrenuti ostavinu tih nepoznatih ljudi....

 

1. opcija je jednostavnija, trebala bi biti brza i manje kosta, ali navodno se u ZG jako sporo rjesava.

 

dali netko ima iskustva sa ti postupkom u ZG?

dali ce nam izmjene zakona o zemljisnim knjigama donijeti kakvo pojednostavljivanje i ubrzavanje procesa?

koliko traju ostali procesi, ako necu ici na pojedinacni ispravni postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija