Jump to content

jednostavno pitanje


FRANJO/FRENKI

Preporučene objave

imam jednostavno pitanje na koje večina forumaša zna odgovor pa bih molio da mi se odgovori.U petom mjesecu mi ističe privremeni invaliditet po drugostupanjskoj komisiji.Sad moram ponovno na prvostupanjsku (po drugi pot).Zanima me dal me na tu komisiju pozivaju automatizmom ili mopram ja sam na neki način to potencirat kao i kad sam išao prvi put na prvostupanjsku.

Također me interesira zašto je rješenje drugostupanjske jače od prvostupanjske?ako je prvostupanjska po drugi put.

Hvala. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..Dobit ces poziv od drzavne uprave...a preporucam ti da provjeris kod njih dali imaju "ispravnu"tvoju adresu prebivalista.Usput dok cekas poziv prikupljaj med.dok.koju ces morati odnijeti u ured D.up. kad te pozovu....

Na zadnje pitanjecu ti postaviti jedno prutu-pitanje.Zasto je npr.u vosci General jaci po cinu od Narednika :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FRANJO/FRENKI je napisao:

...Zanima me dal me na tu komisiju pozivaju automatizmom ili mopram ja sam na neki način to potencirat kao i kad sam išao prvi put na prvostupanjsku....

U biti te pozivaju, ali u većini Ureda državne uprave se ne "ljute" ako ti sam doneseš novu (od zadnjeg prvostupanjskog povjerenstva pa do...) medicinsku dokumentaciju (izvornik i presliku) jedno dva mjeseca prije nego što ti ističe status HRVI-a. Savjet prošetaj malo do Ureda državne uprave ili telefoniraj i imati ćeš informaciju iz prve ruke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FRANJO/FRENKI je napisao:

imam jednostavno pitanje:

Također me interesira zašto je rješenje drugostupanjske jače od prvostupanjske?ako je prvostupanjska po drugi put.

Hvala.

 

 

Jednostavan odgovor:

 

Prvostupanjska komisija nije u potpunosti sastavljena od specijalista za vašu bolest nego u njoj sjede recimo:internist,kirurg i psihijatar dok je drugostupanjska zavisno od vaše bolesti pretpostavljam PTSP sastavljena isključivo od Mr.sc.dr. psihijatar psihoterapeut,spec.neuropsihijatar.... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

FRANJO/FRENKI je napisao:

..

U biti te pozivaju, ali u većini Ureda državne uprave se ne "ljute" ako ti sam doneseš novu (od zadnjeg prvostupanjskog povjerenstva pa do...) medicinsku dokumentaciju (izvornik i presliku) jedno dva mjeseca prije nego što ti ističe status HRVI-a. Savjet prošetaj malo do Ureda državne uprave ili telefoniraj i imati ćeš informaciju iz prve ruke.

jučer sam zbog nevremena ostao bez struje pa sam bio izbačen i iz interneta tako da nisam mogao s nikim komunicirati.Daj mi malo pojasni gdje u državnu upravu(ima puno mjesta gdje je državna uprava)vjerojatno na onaj odjel preodređen za hrv.branitelje gdje je sve i započelo.Da to ču svakako i napraviti kako me slučajno nebi zaboravili.

Mislim da bi se komisije trebale zvati prvostupanjska,drugostupanjska,petostupanjska itd.Mislim tako bi se odmah znalo u kojoj si fazi a ne ovako prvostupanjska treči puta od koje je jača drugostupanjska prvi put.Malo smiješno kaj ne .Sad mi drugostupanjska ističe.I sad nakon lječenja i hrpe prikupljenog papira padam na nekakvoj ljestvici ostvarenog puta.Znam da ja tu nemogu ništa promjeniti ali imao sam potrebu da to s nekim prokomentiram. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem s s tobom prijatelju da je generale jači od narednikaAl mislimda bi trebalo malo drugačije presložiti vojsku.Ajd da onda krenem od narednika pa nadnarednika pa tako redom a ne odmah kod generala pa onda on to vrača potčinjenom pa tako igraju ping pong s papirima i ljudima.A kad bi pak postojali stupnjevi od jedan do šest onda bi čovjek čim ti kaže teči stupanj znao dokle je dogurao.Htio sam to samo malo prokomentirat ali sam ostao bez struje zbog nevremena(skoro i bez krova)

HVala što ste se javili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo si pobrkao lončiće frenki.plemeniti ti je objasnio razliku plp i dlp.a sad zašto moraš ići na plp prvi,drugi ,treći, četvrti put.na plp dobiješ status privremeno do određenog datuma.dok ti traje status koji si dobio moraš se nastaviti liječiti da ne bi dobivanjem statusa rvi "naglo" ozdravio.nalazima se prati tok tvog liječenja i kad dođe vrijeme dobiješ trajno.ja sam bio na tri plp i ako ne dobijem za koji mjesec trajno moram četvrti put na plp i ne "mudrujem".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FRANJO/FRENKI je napisao:

...

Daj mi malo pojasni gdje u državnu upravu(ima puno mjesta gdje je državna uprava)vjerojatno na onaj odjel preodređen za hrv.branitelje gdje je sve i započelo.Da to ču svakako i napraviti kako me slučajno nebi zaboravili...

U ured državne uprave gdje si prvi put predavao papire - gdje je sve započelo !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija