Jump to content

PTSP rok za priznavanje trajne invalidnosti


diksi

Preporučene objave

Bio sam RVI 70% trajno na osnovi ranjavanja.Ranjen gelerom minobacačke granate u glavu u borbi na prvoj crti bojišnice.

-imao izlijev krvi u mozak i nagnječenje mozga

-ostao bez vida na lijevo oko,

-oslabljena desna strana tijela(hemipareza),

-oštećen govor..teško govorim ,sastavljam rečenice..mucam..

-oštećen sluh,

-psihoogranski sindrom(slaba koncenracija,usporeno ramišljanje,

-dva gelera ostala u glavi..

Ranjen 92 ..tri godine liječen do 95,tada dobio trajno sve dijagnoze gore navedene su priznate ali dobio tek 70%.

Već 93 verificiran PTSD..(tako se tad zvao)..nisu mi priznali..

Liječim se kontinuirano od 93 sve do danas od PTSD ,imam svu dokumentaciju..ambulanta specijalisti, bolnica..

1.12.2005. podnosim zahtjev za priznavanje PTSD..

U 7. mj2006.g pristupio na komisiju dali mi 30% PTSP...

kumulativno priznato 90% privremeno do 31,12.2008.g

Status na osnovi PTSP priznat mi je od dana podnošenja zahtjeva dakle 1.12.2005.g ..

Danas 19.02.09 tri godine i dva mjeseca od datuma priznavanja statusa bio sam ponovo na komisiji opet mi dali 30% privremeno(90% kumulativno).KAŽU MI TREBA 3 G PROĆI OD PRVE KOMISIJE DA DOBIJEM TRAJNO(prošlo 2,5g).Da li su u pravu,da li da se žalim na privremenosst riješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu su !!!

 

Žalbom nećete ništa postiči jer zakon propisuje: privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno za sljedeće bolesti:

 

psihoze,neurotski poremećaji,afektivni poremećaji, psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu,bolesti ovisnosti...

 

S obzirom da vam je to bio drugi izlazak na komisiju čeka vas još jedan te znači treča sreča.... tj. nakon trećeg pristupa i pojavljivanja na PLP možete očekivati prijedlog za "trajno".

 

No naravno to je samo moje mišljenje a vi možete izjaviti i žalbu to je vaše pravo i vaša odluka!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

...

U 7. mj2006.g pristupio na komisiju dali mi 30% PTSP...

kumulativno priznato 90% privremeno do 31,12.2008.g

Status na osnovi PTSP priznat mi je od dana podnošenja zahtjeva dakle 1.12.2005.g ..

KAŽU MI TREBA 3 G PROĆI OD PRVE KOMISIJE DA DOBIJEM TRAJNO(prošlo 2,5g).Da li su u pravu,da li da se žalim na privremenosst riješenja.

Kako ste u 7. mjesecu 2006 bili na PLP to znači da od mišljenja DLP nije prošlo tri godine i da su vam dobro rekli, možete se žaliti na privremenost za PTSP ali najvjerojatnije neće proći; ali i može, ako vaš predmet dođe na DLP po isteku te tri godine, npr. pred kraj ove godine i DLP može odlučiti da to bude trajno. Ponavljam, žalba najvjerojatnije neće "proći".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi.

mislim da je za tebe povoljnije pokrenuti upravni postupak tj. podnijeti tužbu Upravnom sudu protiv drugostupanjskog rješenja.

imaš trajno 70% invalidnosti i nemožeš dobiti manje

ista invalidnost ti ostaje za trajanja upravnog spora.

od PTSP-a se liječiš od 1993.g a kad si podnio zahtjev za priznanje čini mi se da nije toliko bitno.

ranjen si i tvoj PTSP je posljedica ranjavanja.

-možeš dobiti veču invalidnost.

prouči pravilnik o oštečenju organizma za HRVI

ili nađi dobrog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko sam shvatio diksi je imao trajno 70%invalidnosti

zbog ptsp-a kojeg ima zbog ranjavanja 1993.g. sad mu tek priznaju 30% PTSP privremeno

i ukupno 90% invalidnosti privremeno

a zbog čega je po mom skromnom mišljenju došlo do povrede Zakona i materijalnog prava na štetu diksa.

 

PTSP je imao diagnosticiran od 93.g.a to znači više od 15.godina

osim toga PTSP po listi noso od 40% do 60% invalidnosti i kod njega je bolest zbog ranjavanja a što bi trebali imati drugi tretman.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija