Jump to content

KAPARA


Bura

Preporučene objave

U kojoj fazi kupnje stana se daje KAPARA, stan kupujemo preko kredita banke. U banci još nismo sigurni da li možemo dobiti baš taj iznos kredita .

Stan koji kupujemo je već pod hipotekom druge banke, ali su nam u banci rekli da ne bi trebalo biti problema ako se direktno iz banke zatvara taj drugi

kredit koji je pod hipotekom. Ako netko nešto zna o gore navedenom, hvala VAM !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svojevremeno, ja sam kreditom banke kupovala stan..

sastavili predugovor o kupoprodaji u koji je uglavljena i kapara, predugovor sam i predala uz zahtjev za kredit u banci..kada je kredit odobren, sklopili smo i glavni ugovor, a dalje je išla redovna procedura...ovjere tih papira, upis banke (fiducija)na stan, isplata..

kako sam novac dobila na ruke (kune) a prodavatelj je htio DEM, tražila sam najbolju varijantu (tečaj) njihove kupovine, da se što manje izgubi na tim silnim transakcijama, i prilikom isplate odbili smo iznos već dan na ime kapare..tako da sve ovisi o tome kako će isplata kod vas ići..na račun prodavatelja ili drugačije..

za primopredaju novca sam sačinila za svaki slučaj potvrdu koju smo potpisali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija