Jump to content

Koeficijent 1.85


tarze

Preporučene objave

U mirovini sam, imam status hrvi i kao djelatna v. osoba radio sam u antiterorističkoj postrojbi pri 71. bojni vojne policije. Prilikom obračuna mirovine uzet mi je koeficijent 1.50 za izračun umjesto 1.85 koliko bi kao pripadnik specijalne postrojbe trebao imati jer su one po tom koeficijentu i pravima izjednačene sa gardijskim postrojbama. Na koji način doći do toga jer se u morh-u prave debili.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tarze je napisao:

... Prilikom obračuna mirovine uzet mi je koeficijent 1.50 za izračun umjesto 1.85 koliko bi kao pripadnik specijalne postrojbe trebao imati jer su one po tom koeficijentu i pravima izjednačene sa gardijskim postrojbama...

71. bVP ( a niti njen neki dio) po ustroju HV nije bila gardijska postrojba, a i kako niste bili pripadnik specijalne policije MUP-a(barem niste naveli da jeste...), vama je sukladno čl. 17 ZOPHBDR pravilno određen polazni faktor (tj. 1.50)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Ne svi - pogledati čl. 17. ZOPHBDR.

 

Članak 17.

 

Polazni faktor 1,10 je kod izračuna:

 

– invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez statusa HRVI.

 

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

 

– invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez statusa HRVI, pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata.

 

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

 

– invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata sa statusom HRVI.

 

Polazni faktor 1,85 je kod izračuna:

 

– invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata sa statusom HRVI, pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata.

 

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

 

– invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata bez statusa HRVI.

 

Polazni faktor 1,85 je kod izračuna:

 

– invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata sa statusom HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija