Jump to content

hzmo i zaostaci


planina

Preporučene objave

pozdrav...u svezi zaostataka da pitam,kakva je situacija kada si na bolovanju,vještak ti dade vojnu mirovinu i profesionalnu nesposobnost...znači datum vještačenja 4 mjesec2006 godine,a umirovljuju me tek u 5 mjesecu 2007 godine..i to prvo dobivam riješenje na nekih 1200 kn na koje imam pravo od nastanka invalidnosti dok sam u radnom odnosu,a nakon toga mjesec dana kasnije dobijam i punu mirovinu jer sam prekinuo radni odnois u mup-u....e sada dali nebi morao mirovinsko meni isplatiti novce od dana nastanka invalidnosti,pošto je profesionalna do prekida radnog odnosa kada stupam u punu mirovinu..to sam ih išao pitati u mirovinsko pa nešto petljaju,i na kraju nemam pojma...a lijepo imam riješenje gdje piše da od dana nastanka invalidnosti imam pravo na mirovinu od 1200 kuna...ali po tom riješenju ja nisam dobio ni lipe,dobio sam samo punu mirovinu kada sam prekinuo radni odnos...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

...a lijepo imam riješenje gdje piše da od dana nastanka invalidnosti imam pravo na mirovinu od 1200 kuna...ali po tom riješenju ja nisam dobio ni lipe,dobio sam samo punu mirovinu kada sam prekinuo radni odnos...

Iz podataka koje ste naveli može se zaključiti da nemate pravo na razlike kako mislite od dana nastanka invalidnosti iz sljedećeg razloga: ne možete ostvarivati pravo na bolovanje (kod istog poslodavca, na istom radnom mjestu biti u radnom odnosu...) i primati invalidsku mirovinu. U rješenju kojim ste, kako navodite ostvarili punu mirovinu navedno je od kojeg dana ide isplata odnosno vama je pravo priznato s danom invalidnosti i određeni elementi po tom datumu i tada preračunato na dan početka isplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a što je s braniteljima hrvi imaju li oni pravo na neke zaostatke od dana nastaka, odnosno utvrđivanja ,potvrđivanja invalidnosti-2004-a bili su na burzi,osim invalidnine imaj li pravo na neke zaostatke-hvala

smiju li nakon odlaska u vojnu mirovinu tražiti te zsostatke i imaju li pravo na naknadu za stupanj oštećenja organizma?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija