Jump to content

Zabilježba u gruntovnici - kći stavila mami zabranu prodaje nekretnina?


Ljepunice

Preporučene objave

Znalci da li ima šanse slj. slučaj.

Udata kći navodi sebe kao socijalni slučaj bez primanja te stavlja zabilježbu na maminu nekretninu a koje se odrekla u ostavinskoj - nešto kao zabrana prodaje.

Ljudi koliko to može trajati, gdje se to rješava jer mi rekoše u gruntovnici da je to kod sudca koji sjedi u gruntovnici. I da li takva zabilježba ima šanse jer ja ne mogu provesti kupoprodajni ugovor. I kakvo je to sudstvo kad se samo tako zaprimaju zabilježbe. A mama je 1/1 vlasnik nekretnina.

Hvala svima koji me spase. :-?:-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakvo bi to bilo sudstvo u kojem bi službenik na šalteru odbio zaprimiti zahtjev za zabilježbu prema procjeni činovnika u urudžbenom??!!

 

Ima li ta zabilježba šanse na uspjeh, ovisi o tome na koju se pravnu osnovu poziva.

 

Donošenje odluke može trajati, ovisno o sudu, u najgorem slučaju i koju godinu, sli ne zato što vas osobno netko na sudu ne voli, nego što nam je sudstvo u takvom stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zabilježba za zabranu otuđenja ili slična, trebala bi ,mislim u roku mjesec dana, biti opravdana vjerodostojnim dokumentom, tako nešto... (npr. potraživanjem, tužbom,...).

Zabilježite svoj kupoprodajni ugovor, a od suda zatražite brisanje prethodne zabilježbe kao neosnovane. Neka sestra dokazuje svoje pravo, ako se u ostavini toga odrekla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija