Jump to content

Nadogradnja etaze


Enigma1337

Preporučene objave

Trebao bi mi savjet oko nadogradnje kuce.

Zivim u etaziranoj kuci.Etaza koju ja posjedujem je u vlasnistvu velikoga vrta uz lijevu stranu kuce.Kuca ima 4 etaze,ja sam u drugoj odozdola.Sa prednje strane kuce sam u prizemlju,a sa straznje na prvom katu.Taj veliki vrt sa lijeve strane je u razini prizemlja,znaci 3m ispod mene.Vrt se prostire uz kucu,i uz moje dvoriste ispred kuce.Ako bi ja isao prosirivat dvoriste,i ispod napravio prostoriju koja bi bila oko 40m2,da li mi treba rjesenje o uvjetima gradnje?U gruntovnici je vec upisano kao dvoriste,ne kao vrt.Ta prostorije bi znaci bila u zemlji sa 3 strane,prednja koja je ispod ceste,uz moje dvoriste,i sa suprotne od mog dvorista je opcinska zemlja takodjer visa od vrta 3 m.Samo sa strane koja gleda prema mom vrtubi prostorija bila otvorena i imala ulaz.Koristio bi je kao teretanu malu privatnu.Znaci da li mi treba rjesenje o uvjetima gradnje,i dali susjedi iznad mene mogu prigovarat, mislim da li mi treba njihova suglasnost za to radit??

Unaprijed se zahvaljujem svima na odgovorima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

U etažiranom objektu situacija je takova da treba suglasnost susjeda .

Etaža koju Vi posjedujete ima vrt. .(zemljište slijedi sudbinu objekta ) ,ako nije ugovorom drugačije uređeno .

Najprije morate ići na gruntovnicu i vidjeti vlasništvo

te čestice koja se odnosi na vrt.Ukloliko je vlasništvo čisto tj ukoliko ste Vi vlasnik u Županijskom uredu za urbanizam dobivate potvrdu s uvjetima za izgradnju,

pomoćne prostorije u vrtu.

 

Pozdrav Ude ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Enigma1337 je napisao:

Etaza koju ja posjedujem je u vlasnistvu velikoga vrta uz lijevu stranu kuce.

 

1.Etažni vlasnik, tj. suvlasnik zgrade ne može imati u isključivom vlasništvu dio zemljišta na kome je zgrada sagrađena. Može samo imati taj dio na isključivo korištenje.

2.Za bilo kakvu nadogradnju treba vam pismena suglasnost svih suvlasnika zgrade.

3.Susjedi su vlasnici susjednih građevinskih parcela.

 

Dogradnjom objekta promjenili biste suvlasničke udjele, pa bi trebalo napraviti i novi elaborat etažiranja građevine.

:frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija