Jump to content

koliko ću dobiti na porodiljnom?!? molim pomoć...


rosehip

Preporučene objave

Pokušala sam pronaći odgovor na svoj problem no svaki put ispadne da može biti i ovo i ono.

Evo ovako otišla sam na komplikacije 22.09. prošle godine. S obzirom da mi je do 12 mjeseci radnog staža falilo mjesec i par dana završila sam na 831,50 kn naknade.

26.03. ove godine bi trebala se prebaciti sa komplikacija na porodiljni (45 dana prije očekivanog termina poroda koji je 09.05.2009.). Zanima me da li će mi naknada na porodiljnom biti u visini prosjeka plače prije komplikacija ili onih minimalnih 1663 kn(50% osnovice)?

Prijavljena sam za stalno (neki kažu i da se to računa)...

Unaprijed hvala na svakoj pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i ja bi se priključila na ovu temu jer me zanima isto. Trudna sam 6 mjeseci, termin mi je u šestom mjesecu,od jučer sam na bolovanju s tim da mi je ostalo još godišnjeg za iskoristiti prije otvaranja porodiljnog. Ono što me zanima je da mi 12 mjeseci neprekidnog staža ističe krajem petog mjeseca, znači da ulazim u onih 12 mjeseci staža ako prekinem bolovanje i uzmem godišnji pred otvaranje porodiljnjog. Sad me zanim koliko ću imati dok sam na bolovanju - komplikacijama ?

Unaprijed se zahvaljujem i nadam se skorom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POštovani!

 

 

Prikljucila bi se i ja... :-)

Bila sam na komplikacijama od 17.11.08 do 04.02.09 uz naknadu od 814,00 kn.

Tada sam se svojevoljno skinula sa komplikacija te sam dobila otkaz kao visak radne snage i prijavila se na zavod za zapošljivanje.

Sada tamo dobivam naknadu nekih 1300 kn.

Porodiljni mi počinje 01.06.09.

Zanima kolika ce bit moja naknada porodiljnog s obzirom na to da sam nezaposlena i da od 01.01.2007 imam 16 mj. radnog staža sa prekidima.

Isto me zanima da li bi moja naknada bila visa ukoliko bi se zaposlila nanovo prije porodiljnog (imam ponudu za posao).

 

Lijep pozdrav!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija