Jump to content

pisanje prigovora(alkohol)


deviant

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

zaustavljen sam od strane policije, napuhao 0,98.

danas su mi poštom stigle uplatnice i prekršajni nalog.

 

meni sad nije jasno kako nisam dobio poziv na sud jer mi je policajac rekao da ću dobro proć na sudu pošto nisam nikad kažnjavan...

isto tako nisam mogao naći vozačku nego sam ju našao naknadno dok su oni u autu pisali izvješće te sam i za neposjedovanje vozačke dobio 300 kn iako sam policajcu rekao da sam ju našao.na to je on samo odgovorio "dobro"...

 

novčanom kaznom sam zadovoljan(1000 kn+ 300kn) dok zabranom vožnje b kategorije nisam...dobio sam 6 mjeseci i na to bi uložio prigovor.

 

zanima me što napisati u prigovoru da mi se uzme kao olakotna okolnost,ne radim kao vozač...

znam da oni čuju svašta ali ja stvarno ne pijem često nit vozim pijan, tada sam morao spletom okolnosti jer curi nije bilo dobro a ona je trebala voziti doma.Da li da ja njih morim detaljima ili?mislim, nemam iskustva s ovim i ne znam što napisat...

 

znači novčanu kaznu sam spreman platiti,prigovor se odnosi na dužinu mjere zabrane.

 

još jedno pitanje,meni ne piše od kad mi teče mjera zabrane...uopće ne znam dal ja sad smijem voziti ili ne?!

 

hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zabrana upravljanja 6 mjeseci nije utemeljena na zakonu u vasem slucaju.

 

zakonodavac jasno kaze da se za tom mjerom treba posezati ukoliko postoji opasnost od ponavljanja prekrsaja, a vama je to prvi puta.

 

e sad, naravno da se policija (i-ili sud) ne drzi slova zakona i radi sto im je volja.

koliko god bih rado savjetovao da inzistirate na slovu zakona, bojim se da vas to u ovaj drzavi ne ce nigdje odvesti (jednako kao niti kukanje u prigovoru).

 

zamolite poslodavca da vam promijeni zanimanje na jedan dan i napise adekvatnu potvrdu - druge ideje nemam :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

da ne dužim puno,bio sam kod poznanika-odvjetnika i on će mi to riješiti.

Prema onome što je rekao gotovo sam siguran da će biti umanjena zabrana iako se kod nas nikad ne zna.

Do prije ovog slučaja prvi sam govorio da za alkohol ne smije bit tolerancije ali kaznit nekog tko nije ponavljač prekršaja sa 6 mjeseci mi je stvarno puno.

ni taj jedan promil nije bog zna šta...al ok.

javit ću se kako je prošlo zbog onih koji imaju isti slučaj pa ih zanima.

poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovanje,

 

Rekao sam se javiti sa vijestima kako je završio moj slučaj čisto da informiram neke koji imaju sličan problem..a ima ih.

 

Eto danas sam bio na sudu i jako sam zadovoljan rezultatom:)

 

Uglavnom, moj prigovor je bio napisan na slijedeći način...

 

U prvoj rečenici krivnju priznajem i ne poričem ono što mi se stavlja na teret.

Dalje pišem kako sam te noći slavio rođendan, popio nekoliko piva tokom cijele večeri te kako inače ne pijem i nisam očekivao da ću napuhati toliko...

Kako sam svjestan počinjenog prekršaja, prihvaćam novčanu kaznu i želim ju platiti dok molim sud da mi umanji izrečenu kaznu zabrane pošto nisam ponavljač prekršaja i jer mi automobil treba zbog posla.

 

Danas na sudu me sutkinja nije ništa pitala nit sam išta morao govoriti..jednostavno mi je rekla da mi smanjuje zabranu sa 6 na 2 mjeseca i doviđenja:)

 

eto ja mislim da je do ovog došlo prvenstveno zbog toga što nisam ponavljač i činjenice da sam sve priznao,prihvatio krivnju...

prije mene je bio čovjek koji je pričao takve stvari da se opravda, da je to jednostavno presmješno...Suci svašta čuju i jednostavno nema smisla prodavati im demagogiju nego fino priznaš sve, ljudski je pogriješiti. izraziš kajanje i to je to.iskrenost čini čuda..barem mislimd a u mom slučaju je:)

 

pozdrav svima i hvala na odgovorima još jedanput

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija