Jump to content

tko placa koliki porez ???


bebe007

Preporučene objave

Pozz..

Ne znam jesam li na pravom mjestu (valjda jesam ) ali me zanima slijedece.Ovako...imam namjeru otvoriti vlastitu proizvodnju (d.O.o) te sam krenuo u potragu za adekvatnim prostorom za proizvodnju..i..nasao.Tada mi vlasnik predlaze da od njega kupim kompletnu regstriranu firmu (isto d.O.o) kako on navodno ne bi morao platiti pdv ili neki drugi porez kod prodaje same nekretnine.MEni to bas i nije potrebno ali eto...nisam odbio..ali se nisam potpuno ni slozio.Rekao mi je i dokazao da na nekretnini postoji jos neki mali iznos hipoteke.To nije problem.Zanima me mora li on stvarno platiti toliki porez ili je to neka njegova muljaza(on bi ime promijenio tako da se opet moze koristiti istim kad ovori nesto drugo)..i jesam li ja tada uskracen za djelomicno oslobadjanje poreza na dobit.Namjer mi je uloziti oko 2.000.000,00 eur i zaposliti vise od 30 radnika.

Ako nesto nije jasno kod pitanja..ili nekom trebaju dodatni podaci...tu sam.

 

Zahvaljujem na odgovoru .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako uistinu imate namjeru uložiti toliki novac, preporučio bi vam da potražite savjet poreznog savjetnika, ili bar nekog dobrog poznavatelja poreznih zakona, te ga upoznate i sa svim detaljima namjeravanog ulaganja.

 

Ako kupite tvrtku, uz nekretnine biste mogli 'dobiti' i skrivena dugovanja, to je uvijek rizik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Ako uistinu imate namjeru uložiti toliki novac, preporučio bi vam da potražite savjet poreznog savjetnika, ili bar nekog dobrog poznavatelja poreznih zakona, te ga upoznate i sa svim detaljima namjeravanog ulaganja.

 

Ako kupite tvrtku, uz nekretnine biste mogli 'dobiti' i skrivena dugovanja, to je uvijek rizik.

 

 

Ok...sta mi se onda vise isplati...kupiti zemljite i sam sebi izgraditi prostor ili kupiti ovaj gotovi...?Dobro...svjestan sam da bi tu morao raditi neke preinake unutrasnjeg dijela...pa cak i dogradnju teretnog dizala i skladista...zato se sve vise dvoumim...ovdje bi prije poceo sa proizvodnjom (sto u ovakvo krizno vrijeme i nije bas preporucljivo)...a kad bi radio svoj prostor izgubio bi malo vremena ali bi vjerojatno ustedio dosta jer gradjevinari bas i nemaju posla pa bi mogao dobiti i dobar popust s obzirom da bi platio sve na vrijeme.A i ne bi trazio desetak izvodjaca za preinake vec bi sve napravila jedna tvrtka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani !

Kod kupnje poduzeća pokušajte najprije u trgovačkom sudu provjeriti koliko vlasnika ima poduzeće ,i što sve čini imovinu poduzeća . Da li su mu računi blokirani i koliko dugo ,jer direktor firme mora u određenom roku kada su računi blokirani i poduzeće nema dovoljno sredstava za namirenje vjerovnika podnijeti prijedlog za stečaj .

U gruntovnici provjerite vlasništvo i iznos hipoteke . Trebali biste naći firmu koja se bavi procjenom poduzeća kako ne biste kupili mačka u vreći , a nekretnine da su nekoliko puta u isto vrijeme prodavane.

Za sve potreban Vam je dobar savjetnik i odvjetnik .

Sa svima treba ugovoriti i cijenu usluga .

 

Pozdrav ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija