Jump to content

uhvacen sa travom- molim pomoc


cicved

Preporučene objave

Znaci na parking su uletili policajci u civilu. Izvadili me iz avta, pretrazili avto, mene i prijatelje. Skidali nas gole pred ljudima na cesti i nakon sta nisu pronasli nista u nas poceli su pretrazivat avto gdje su meni u vratima nasli 7 grama marihuane (s tima da je trava bila umotana u 3 novinska papira, tako da mislim da trave nema vise od 4grama). vrijednost trave je bila 50 kn. nikada prije nisam kaznjavan. Odveli su me u postaju, tamo sam potpisao papir (prijetili su da cu morat ostat prenocit ako ne potpisem, a posto radim potpisao sam da stignem ujutro na posao). zanima me kako postupiti, koja mi je kazna najiizglednija? kako stvari stoje po ovom pitanju glede novog zakona? ima li sanse da slucaj ode na prekrsajni sud?

Unapred zahvaljujem na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobit ces kaznenu i prekrsajnu prijavu.

 

na kazenenom sudu dobiti ces uvjetnu zatvorsku kaznu.

 

na prekrsajom sudu ces dobiti novcanu kaznu te zastitnu mjeru obaveznog ljecenja.

 

ukoliko ti kazneni sud odredi pravomocnu presudu prije okoncanja postupka na prekrsajnom sudu, postoji sansa da se proces na prekrsajom sudu prekine. posto nemozes utjecati na vrijeme sudjenja na bilo kojem od sudova o tome ce u dobroj mojeri oluciti sreca.

 

nista strasno ako si vise ne dopustis takvo djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sizif je napisao:

Probajte se vaditi na protuzakonitu pretragu i nezakonite dokaze.

 

Koliko je ovo napisano u praksi moguće?

 

O valjanosti naloga za pretragu imam još pitanja, pa da ne otvaram novu temu.

 

Ako policija dođe bez naloga, dobrovoljno ih se pusti u stan, tada nađu ono po što su došli i naknadno donesu nalog, može li se tada govoriti o nelegalnom pretresu?

 

Ako je iz policijskog zapisnika očigledno vidljivo da pretres nije bio legalan, je li u praksi moguće očekivati izuzimanje dokaza zbog tih činjenica.

 

Hvala.

 

kud_bas_mene - s r e t n o i p a m e t n o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija