Jump to content

mirovina 6a,pravo na regres


darmar

Preporučene objave

darmar je napisao:

ALI ja trenutno koristim novi godišnji odmor,pa mislim da ipak imam pravo.

Ne znam temeljem čega koristite godišnji za 2009 godinu ( naveli ste da koristite novi godišnji...) jer pravo na godišnji za 2009 imate samo u proporcionalnom dijelu - koliko ste radili u 2009 to znači max. 1/4 godišnjeg, a nikako puni godišnji. Za regres (ili dio regresa) nisam siguran te ne bih svojim mišljenjem želio unositi zabunu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darmar je napisao:

idem u mirovinu 6a 31.03,da li imam pravo na regres?hvala!

 

Kolektivni ugovor za državne služebike i namještenike:

 

"Članak 18.

(2) Službenik i namještenik koji odlazi u mirovinu prije 01. 07. tekuće godine ima pravo na puni godišnji odmor."

 

"Članak 50.

(1) Ugovorne strane sporazumne su da će Vlada službeniku i namješteniku isplatiti regres za korištenje godišnjeg odmora, najkasnije do dana početka korištenja godišnjeg odmora."

 

Temeljem naprijed navedenog imaš pravo na puni godišnji odmor kojeg kako navodiš i koristiš. Pismeno od poslodavca zatraži ispaltu regresa. Pozovi se na gore navedeni čl. 50 st. 1 i upozori ih da su ti ga trebali isplatiti prije početka korištenja godišnjeg odmora.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

OKAN je napisao:

Kolektivni ugovor za državne služebike i namještenike:

Odnosi li se to i na DVO (mirovina 6.a)?

 

 

"KOLEKTIVNI UGOVORI

 

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE (u daljnjem tekstu: Vlada), kao poslodavac i

SINDIKATI DRŽAVNIH SLUŽBI:

Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika RH,

Sindikat policije Hrvatske,

Nezavisni sindikat djelatnika Ministarstva unutarnjih poslova,

Sindikat djelatnika u vojsci i državnim službama,

Carinski sindikat Hrvatske,

Sindikat Porene uprave Hrvatske,

Samostalni sindikat djelatnika u zrakoplovstvu

Sindikat zaposlenih u pravosuđu

Sindikat pravosudne policije

Sindikat zaposlenika zatvorskog sustava

Nezavisni sindikat carinika Hrvatske i

Nezavisni sindikat policijskih službenika i namještenika RH (u daljnjem tekst: Sindikati)

zakljucili su dana 31. srpnja 2008. godine sljedeći

 

 

KOLEKTIVNI UGOVOR

 

ZA DRŽAVNE SLUŽBENIKE I NAMJEŠTENIKE

 

 

1. TEMELJNE ODREDBE

 

Članak 1.

(1) Ovaj Kolektivni ugovor (u daaljenjem tekstu: Ugovor) zaključuju Vlada Republike Hrvatske i sindikati državnih službi u ime svojih članova.

(2) Ovim se Ugovorom na razini Republike Hrvatske utvrđuju međusobna prava i obveze potpisnika ovoga Ugovora.

(3) Ovim Ugovorom utvrđuju se prava i obveze iz rada i po osnovi rada državnih službenika i namještenika zaposlenih u državnim tijelima."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OKAN je napisao:

Sindikat djelatnika u vojsci i državnim službama,

...

OK, ako je to tako, nemam ništa protiv ( ionako nemam ništa...) da čovjek dobije regres. Samo bih vam skrenuo pozornost da djelatna vojna osoba nije niti jedna od kategorija:

-državni službenik ili namještenik;

-vojni službenik ili namještenik.

Koliko je meni poznato za DVO ne postoji sindikat, a kamoli netko tko bi u ime toga sindikata, a da je djelatna vojna osoba, potpisivao ugovor s Vladom RH. Ako griješim, opetovano se ispričavam na stvaranju zabune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam otišao po članku 11 u drugom mjesecu 2007g. u mirovinu (nisam koristio go.)te sam dobio regres stoga smatram da ćeš i ti dobiti bez obzira koristio ili ne go. (a ti ga koristiš) od božičnice ništa! da zaboravio sam napisati da ih nisam morao poticati na isplatu oni to sami rješavaju (bar je tako bilo sa menom)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija