Jump to content

Odjava vozila - kazna


Rocky_st

Preporučene objave

... danas mi je stigla kuverta u pošti (ne na ruke nego je baš bila u pošti) o kazni zbog neodjavljivanja motornog vozila (mopeda) u iznosu 500kn + sudski troškovi...

 

... naime, motor je na didu, ali sam ga ja vozia i kad san ga prestao vozit nisam ga odjavia jer je dida nepokretan i nije u mogućnosti ić odjavit motor...

 

... sad me zanima šta se može napravit...

 

1. pisat prigovor u roku od 8 dana ka šta piše

2. ne napravit ništa jer mi pošta nije došla na ruke pa reć da je nisam ni dobia - koje su posljedice ovog?

3. u rješenju piše datum 11 mjesec 2008. pa mi nije jasno kako ću se žalit kad je prošlo 5 mjeseci a ne 8 dana od donošenja ovog rješenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po starom ZSPC-u je za neodjavljivanje vozila kazna 500 kuna. Po novom ZSPC-u je 700 kuna.

 

Kad primatelj ili punoljetni član njegova domaćinstva odbije primiti dopis, dostavljač će zabilježiti na dostavnici datum i sat i razlog odbijanja primitka, a dopis će ostaviti u stanu primatelja, u poslovnom prostoru gdje radi ili će, ako tako što nije moguće, dopis staviti na vrata stana ili poslovnog prostora ili ostaviti na mjestu gdje se uobičajeno ostavlja pošta. Tako što naznačit će se na dostavnici. Time je dostava obavljena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Po starom ZSPC-u je za neodjavljivanje vozila kazna 500 kuna. Po novom ZSPC-u je 700 kuna.

 

Kad primatelj ili punoljetni član njegova domaćinstva odbije primiti dopis, dostavljač će zabilježiti na dostavnici datum i sat i razlog odbijanja primitka, a dopis će ostaviti u stanu primatelja, u poslovnom prostoru gdje radi ili će, ako tako što nije moguće, dopis staviti na vrata stana ili poslovnog prostora ili ostaviti na mjestu gdje se uobičajeno ostavlja pošta. Tako što naznačit će se na dostavnici. Time je dostava obavljena.

 

... ne kužin, znači sad mogu glumit da nisan to ni dobia?

... znači ne moraju više dat na ruke?... jer na pismu ima neki pečat di piše OBAVIJEŠTEN-NIJE PODIGAO POŠILJKU...

 

... hoću sad pisat žalbu u didino ime i potpisat njega ili da ne radim ništa jer ka ''nisam'' dobia pismo... mogu li mu ako ne napišem žalbu skinit pare s penzije ili tako neki sličan vrag...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Prvo skinite aureolu sa glave i prestanite se skrivati iza nemoćne osobe.

 

Izvolite sa tom uplatnicom na prvu poštu, a potom vozilo na tehnički pregled ili tablicu u policiju.

 

... a šta ako registriram motor prije i u žalbi im priložim potvrdu o registraciji... šta onda...

 

... ne skrivan se ja od nikog, ali platit policiji neću više NIŠTA NIKAD jer kad smo ih najviše trebali nije ih bilo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija