Jump to content

Branitelj blizu otksza o radu


jado

Preporučene objave

Dali netko zna koliko se dugo prima naknada za nezaposlene sa statusom branitelja od zavoda za zapošljavanje. Konkretno imam 29 godina staža u tvrtci plus dvije godine duplog staža a na ime sudjelovanja u ratu 91 i 92 god.Tvrtka je u banani pa da vidim kakva imam prava i dali uopće ima ikakvih prava za nas branitelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novčana naknada pripada nezaposlenoj osobi u trajanju od:

1) 90 dana ako je provela na radu od 9 mjeseci do 2 godine,

2) 120 dana ako je provela na radu više od 2 godine,

3) 150 dana ako je provela na radu više od 3 godine,

4) 180 dana ako je provela na radu više od 4 godine,

5) 210 dana ako je provela na radu više od 5 godina,

6) 240 dana ako je provela na radu više od 6 godina,

7) 270 dana ako je provela na radu više od 7 godina,

8) 300 dana ako je provela na radu više od 8 godina,

9) 330 dana ako je provela na radu više od 9 godina,

10) 360 dana ako je provela na radu više od 10 godina,

11) 390 dana ako je provela na radu više od 15 godina,

12) 420 dana ako je provela na radu više od 20 godina,

13) 450 dana ako je provela na radu više od 25 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

kasper je napisao:

na bolovanju sam već 2,5 god.radi se o dr bolovanju,u firmi se glasno šapuće o brojnim otkazima na dugačko i na široko i da ne duljim,pitanje je dali nas branitelje štiti ikakav zakon ili ćemo biti prvi za odstrjel baš mi koji smo duže vrjeme na bolovanju

 

...dok ste na bolovanju ne mogu vam dati otkaz ako imate ugovor na neodređeno vrijeme...jedino kada se vratite s bolovanja možete dobiti otkaz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Duro je napisao:

kasper je napisao:

... ćemo biti prvi za odstrjel baš mi koji smo duže vrjeme na bolovanju

Postoji određena zakonska zaštita.Biti ćete prvi za odstrjel u smislu: ili mirovina ili raditi ili otkaz. Dugo bolovanje ne budu više "trpili" tj. ili mirovina ili ...

duro molim te (može i bilo tko drugi a upućen je)možeš li mi reći o kakvoj određenoj zakonskoj zaštiti je riječ inače pod ugovorom sam na neodređeno vrijeme.prije par dana bio na socijalnom i produžili mi bolovanje po drugi put od kada sam se žalio na rješenje koje je bilo negativno po mene i usput da upitam koliko vremena im je potrebno da riješe žalbu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam mislio na zaštitu u slučaju kada poslodavac normalno posluje, ali kada ide u likvidaciju ili sl. tada ide otkaz bez obzira što ste na bolovanju. Ne bih želio biti neugodan, provocirati ili nešto tome slično, ali zašto ne idete u mirovinu - jer da sam vam ja poslodavac i da ste mi skoro tri godine godine na bolovanju i uz sadašnju zadkonsku regulativu ja bih vas "otjerao" u mirovinu. Ne znam jesmo li se razumjeli ...

Na kakvo rješenje (što je regulirano tim rješenjem) ste se žalili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Ja sam mislio na zaštitu u slučaju kada poslodavac normalno posluje, ali kada ide u likvidaciju ili sl. tada ide otkaz bez obzira što ste na bolovanju. Ne bih želio biti neugodan, provocirati ili nešto tome slično, ali zašto ne idete u mirovinu - jer da sam vam ja poslodavac i da ste mi skoro tri godine godine na bolovanju i uz sadašnju zadkonsku regulativu ja bih vas "otjerao" u mirovinu. Ne znam jesmo li se razumjeli ...

Na kakvo rješenje (što je regulirano tim rješenjem) ste se žalili?

eh malo sam zbrkao moj problem je objašnjen ovdje u ovoj temi: "kako provjeriti u kojoj je fazi postupak umirovljenja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija