Jump to content

porezna dug i ovrha


Jadranko

Preporučene objave

da li može porezna naplatiti dug od supruge koja je vlasnik nekretnine...

ja nisam 50% suvlasnik sve se od pocetka gradnje i kupovine zemljišta se piše na nju ( ja se nigdje aposlutno ne spominjem)!

ona je kupila zemljište i njeni roditelji su izgradili kucu...

 

Radi se o poreznom nadzoru u d.O.o. ja sam vlasnik tog poduzeća i nakon nadzora sam se žalio drugostupanjskom i odbili su me i sad sam tužio državu i tražio odgodu blokade zbog upravnog spora ali najvjerojatnije cu biti ubrzo blokiran..

 

Moje pitanje glasi jel može porezna zbog tog duga ako i tužba omane.. mi doci supruzi i tražiti ju da ona plati za mene???

pa makar meni dokazali da sam kao direktor d.O.o i kazneno nešto napravio... iako nisam!

dali postoji bilo koji nacin i koji bi to bio ako postoji da mi dođu doma plijeniti kucu iako ja nikada nisam bio niti vlasnik niti suvlasnik te nekretnine i pismeno sam se odrekao bilo kakvih potraživanja u slucaju razvoda i bilo kakvih potraživanja od trecih osoba i subjekata???

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me tvoj slučaj kako če završiti ,nisam stručnjak no našao sam u ovršnom zakonu da pokretnina stečena u braku je recimo tvoja 50%iako glasi na suprugu ,,a o nekretnini sam načuo da se mora pokreniti sudski proces da se prvo dokaže da si ti recimo vlasnik pola kuče itd.. to sa odricanjem mislim da je dobro--moje informacije su površne i treba ih provjeriti --pozdrav. (ja sam izgubio sud i prijeti mi ovrha a ništa nismo krivi nego prevareni od poznanika)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porezna ti može raditi ovrhu na kuću samo je ona bračna stečevina.

Ti jednostavno kazi da to nije bračna stečevina već je to tvoja žena sa roditeljima zidala i ne mogu ti ništa.

I još nešto. Bračna štečevina se određuje na sudu i to tako što porezna mora tužiti a to je proces koji traje godinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imaš d.O.o. onda ne odgovoraš za dug firme prema drugima (uključjujući i državu) svojom imovinom (ili ženinom u ovom slučaju) već imovinom firme. Znači firma ti ide najprije u blokadu, a kad ide ovrha imovine od firme to oni znaju.

Tvoja firma i ti (kao odgovorna osoba u d.O.o. tj. direktor) ćete pored tog nečeg što su vam našli da morate platiti dobiti i kaznu. E sad tu kaznu koja ide vas mogu naplatiti iz vaše imovine, ali ako je kuća na ženi - onda ste mirni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Imam ja jedno pitanje koje je slično ovome pa nisam htjela otvarati novi topic.

 

Ja imam obrt i još uvijek radim ali sa poteškoćama dužna sam poreznoj za mirovinsko i socijalno oko 5,000 kn .

Znam da mi za sad još neće ništa i da je prvo na redu blokada , te da ustvari prije toga upozore itd.

 

Mene ipak nešto zanima ako odem dublje u dug i oni se žele namiriti .

Na sebi imam 2/3 obiteljske kuće koju sam naslijedila od majke jedan dio je na sestri i pola obiteljske kuće druga polovica je na suprugu.

Na koji način se porezna ili država može namiriti od tih nekretnina jer nisam ja sama vlasnik istih i koliko to dugo traje.

Dali ja mogu prodati kuću i namiriti dug iako je porezna sjela na moj udio? dali je može sestra prodati?

 

Ali naviše me zanima ovaj dio sa vlastitom obiteljskom kućom.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto ovdje nisam dobio odgovor pa sam se pozanimao kod odvjetnika...

 

pošto je moj slucaj vezan za d.O.o. i vecinu stvari sam na vrijeme napravio donekle sam siguran sa svojim problemom!

 

Dok vi imate puno veci problem jer se radi o obrtu!!!

 

obrt je ime i prezime određene osobe i u ovom slucaju Vaše... ...i kao takvi ste odgovorni sa svojim dijelom imovine!

 

Ali nije mi previše jasno da bježite od duga od 5 000 kuna?!

 

Čak i taj iznos mozete dobiti na 6 rata ako se dogovorite sa poreznom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gea99,

 

jedna dobronamjerna sugestija:pokušajte otplaćivati Vaš porezni dug obročno da ne bi ste zapali u situacije ovrha,kazni,oduzimanja imovine.Ako jednog dana i zatvorite obrt a dug ostane,ovršit će Vam plaću (ukoliko se zaposlite kod drugog poslodavca).

 

Ukoliko je poslovanje krenilo loše,radije zatvorite obrt pa pokušajte drugu alternativu.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija