Jump to content

Kakva prava ja imam


arolinia

Preporučene objave

Ja zivim vec vise od 30 godina u Nemackoj.Posle smrti moga oca ocekuje me ostavinska rasprava.Zato mi je porteban savet

o mojim pravima.Sta ja moram da uradim? Da li mi u svakom slicaju pripada nuzni deo?

Moja namera nije da se sudim sa mijom sestrom, ja samo hocu znati koja su moja prava.

 

Hvala unapred

 

Arolinia

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što živite u Njemačkoj nije važno. Važno je da se zna gdje ste da vam se može poslati poziv na ostavinsku. Uglavnom, ako oporuke nema sve se dijeli između vas i sestre po pola (ako je mama živa na trećine).

Ako je oporučno sve ostavljeno vašoj sestri imate pravo na nužni dio, dakle pola od ovoga što sam gore spomenula što je 1/4, odnosno 1/6. Za ostvarivanje prava na nužni dio se morate upustiti u sudski postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mila_mala je napisao:

Za ostvarivanje prava na nužni dio se morate upustiti u sudski postupak.

Nije potrebno. Nužni dio je pravo koje nužnom nasjedniku pripada po samom zakonu.

Parnica se pokreće jedino u slučaju spora, npr. ako vam druga strana osporava da ste vi dijete pokojnog (zakonski nasljednik), ako se osporava vrijednost imovine na temelju koje se izračunava nužni dio i slično...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija