Jump to content

apsentizam i bolovanje


helica

Preporučene objave

možda ovo nema veze sa nekom temom za ove stranice, ali sigurno neko zna a meni je jako važno.

 

1. trebala bi objašnjenje što je to apsentizam i formulu kako bi ju trebao računati poslodavac

2. kako se računa stopa bolovanja formula kako je prikazuje poslodavac i šta ona točno prikazuje

3. koja je razlika između te dvije stope

 

hvala velika unaprijed

 

pozdrav

 

PS

inače hvala za ove stranice jer na njima mogu pronaći puno, puno stvari koje život znače

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu ti odgovoriti samo na ovo pod 1), a to je da se pod tim pojmom podrazumijeva svako izostajanje s posla bez obzira na razloge (obiteljski, bolest, stres, osobne potrebe.....)što se formula tiče i svega ostalog, prepuštam to nekom drugom, .........osim jedne stvari, a to je razlika između stope bolovanja i ovog pojma, naime u stopi je bolovanja naveden kao razlog samo taj jedan (privremena nesposobnost za rad zbog bolesti), dok je ovaj drugi puno širi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala

 

pronašla sam puno toga, ali ostajem u nedoumici. Dali u apsentizam spadaju rodiljni dopust ili naprimjer plaćeni dopust. Znam da je bolovanje i neopravdani izostanak sigurno.

 

ja sa koristila formulu

 

Apsentizam = ukupni iznostanak/ukupni dani radnog kalendara*100

 

Izostanak su mi bila (opravdani) bolovanja poduzeća, HZZO,HZZZRO-a,rodiljnog dopusta i neopravdani iznostanak(kašnjenja, neopravdani nedolazak na posao)

 

Stopu bolovanja sam računala pomoću formule

 

Stopa bolovanja = ukupno bolovanja/kalendarski dani umanjeni za nedjelju * 100.

 

Ali sada sam u velikoj dilemi, zašto se umanjuju kalendarski dani samo za nedjelju. dali to radim dobro.

 

Zato molim pomoć jer ustvari puno piše o ovim temama, ali mi se čini da je to sve pisano za velike mozgove a ja to nažalost nisam, ja moram odraditi posao, ako je dobro onda su veliki mozgovi još veći, a ako nije dobro onda moj mali mozak postane još manji (od straha)

malo šale

 

Pozdav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija