Jump to content

prometna nesreca


legaloo

Preporučene objave

postovani, molim nekog za pomoc.

Jucer, 13.04.2009. imao sam prometnu nesreću.

Pokusat cu objasniti sto se dogodilo.

Vozio sam po normalnoj dvosmjernoj cesti, uocio sam ispred sebe vozilo koje je pocelo voziti lijevom stranom kolnika. Lagano sam usporio. Na autu ispred nije bilo upaljenog pokazivaca smjera. Ocekivao sam da ce skrenut u jedan od prilaza ka nekoj od kuća s ljeve strane. Cim sam se priblizio na nekih par metara od auta ispred mene, ovaj vozač ispred mene naglo bez skreće desno. Pokusavavsi ga izbjeci, naglo kocim i skrecem desno. Tad dolazi do udara. Svojim prednjim lijevim krajem udaram u desna vrata vozila ispred sebe.

Zovemo policiju koja vrsi ocevid. Obojica pusemo alkotest, i on je napuhao 0,67, a ja nista.

Tad nam policajac veli da ispunimo ono izvjesce o nezgodi, i policija ode. Nisam dobio nikakav zapisnik ili bilo sto o nesreci, samo zapisnik o alkotestiranju.

Molim savjet, sto da radim pa da ostvarim odstetu. Jel ce to ic na sud ili sto?? Kog ce smatrat krivim?

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh, ovdje ima i krušaka i jabuka. Ne može biti da je policija obavila očevid pa da se slučaj riješi europskim izvješćem, ide ili očevid ili izvješće. U lakšoj prom. nesreći policija radi očevid u slučaju kada se sudionici ne mogu dogovoriti tko je izazvao nesreću, a izvješće kada se dogovore tko je kriv nakon čega se ide u osiguravajuće društvo onoga tko je kriv gdje oni pregledaju i fotografiraju vozila. No, u slučaju kada je jedan od sudionika pod utjecajem alkohola, ili je primjerice pod zabranom, istek registracije i sl., tada policija, ako je pozvana, radi očevid bez mogućnosti europskog izvješća te podnosi optužni prijedlog protiv onoga tko je izazvao nesreću, i zato je nejasno da li se radio očevid ili je išlo izvješće. S obzirom na opisano, mislim da se radio očevid i to će ići na sud, ali vi možete provjeriti u policiji da li je to tako. Ako ste dobro opisali situaciju, u ovoj nesreći vi ste krivac jer ste bili dužni sačekati da vozilo ispred vas skrene lijevo ili desno bez obzira da li je bio upaljen koji žmigavac. Da je recimo, prednji kraj vašeg vozila prošao i da je on onda vas udario u lijevu stranu, tada bi on bio kriv za nesreću. Ukratko, bit je u tome da li je on skrenuo prije pa ste vi njega udarili ili ste vi prije prošli pa je on udario vas. Najprije saznajte da li se radio očevid pa se javite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

konacno dobio zapisnik o očevidu.

U njemu stoji da smo se sudarili, te da protiv ovog kojeg sam/koji me udario sljedi optužni prijedlog, u kojem je navedeno da sam ja oštečenik, a on počinitelj.

Sto da radim sad? Kolko sad traje taj sudski postupak, odnosno sto da radim, pa da ostvarim svoju naknadu?

Dosli su mi na procjenu auta i vele totalka.

Slusam savjete

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko drugi vozač poriče prekršaj, osiguravatelj Vam može odbiti isplatiti štetu do okončanja sudskog postupka (max 4 godine).

 

Pazite na rokove zastare za tužbu prema osiguravatelju.

 

Ukoliko drugi vozač bude proglašen krivim osiguravatelj će od njega regresno potraživati ono što su isplatili Vama uvećano za troškove i kamate.

 

Očekujte da će se drugi vozač braniti i to sa pravom jer prema onome što ste naveli pod #1 i ja vidim tu isključivu Vašu krivicu - ukoliko ne postoje neki drugi elementi koji je isključuju, a nisu navedeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

petpetica je napisao:

Ukoliko drugi vozač poriče prekršaj, osiguravatelj Vam može odbiti isplatiti štetu do okončanja sudskog postupka (max 4 godine).

 

Pazite na rokove zastare za tužbu prema osiguravatelju.

 

Ukoliko drugi vozač bude proglašen krivim osiguravatelj će od njega regresno potraživati ono što su isplatili Vama uvećano za troškove i kamate.

 

Očekujte da će se drugi vozač braniti i to sa pravom jer prema onome što ste naveli pod #1 i ja vidim tu isključivu Vašu krivicu - ukoliko ne postoje neki drugi elementi koji je isključuju, a nisu navedeni.

 

bok!

nisam se dugo javio jer jos nema nikavog pomaka na sudu :(

Al nesto bi se vec moralo rjesit, jel?

 

Koji bi eventualno nenavedeni elementi mogli isključiti moju krivicu???

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija