Jump to content

cl. 215a - da li je moguce dati izjavu o nesvjedocenju prije rocista?


jacob

Preporučene objave

Evo, dosao poziv kao svjedoku u vezi clanka 215.a (obiteljsko nasilje valjda?), optuzena je moja majka. Iz broja spisa vidim da se radi o predmetu iz 2005. i iskreno ne znam o cemu se uopce moze raditi, proslo je 4 godine i s okrivljenikom nisam u kontaktu niti zelim biti.

 

Ono sto me interesira je, da li sam ja duzan kao svjedok doci bas na to saslusanje (ili raspravu, jer ne pise sto je, pise oboje u pozivu) i pozvati se na blagodat nesvjedocenja (majka mi je) ili da li postoji ikakva sansa (buduci je jos mjesec dana do tada) da npr. odem na sud (ako nece pismeno prihvatiti) i dam izjavu ili stogod vezano uz taj spis da odbijam svjedocenje i time rijesim to jednom zauvijek?

 

Vise mi je pun ... necu psovat - tih sudskih poziva, njihovih predmeta od prije 4 godine, itd, itd. Zelim samo nastaviti mirno sa zivotom i ne vidjeti vise odredjene osobe. Amen :)

 

Hvala na savjetu/odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to i namjeravam uciniti, ali mislio sam da li postoji mogucnost davanja iste izjave izvan rasprave, tj. prije tog datuma, jer ionako zakon kaze da mogu odbiti svjedocenje, a zakazani termin mi vremenski ne odgovara, pa sam mislio prije.

 

Da li netko moze reci sto sud uvazava kao "opravdani razlog" izostanka? Npr. da li je poslovno putovanje koje je X mjeseci ugovoreno unaprijed dovoljno dobar razlog (ili ce mi sud nadoknaditi gubitke i troskove uzrokovane izostankom/odgodom istog)? Ili gripa? Ili neki drugi medicinski zahvat? :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jacob je napisao:

 

Ono sto me interesira je, da li sam ja duzan kao svjedok doci bas na to saslusanje (ili raspravu, jer ne pise sto je, pise oboje u pozivu) i pozvati se na blagodat nesvjedocenja (majka mi je) ili da li postoji ikakva sansa (buduci je jos mjesec dana do tada) da npr. odem na sud (ako nece pismeno prihvatiti) i dam izjavu ili stogod vezano uz taj spis da odbijam svjedocenje i time rijesim to jednom zauvijek?

 

 

Ukoliko je KD počinjeno na štetu ili u nazočnosti djece ili maloljetnih osoba ne možete se pozvati na blagodat ne svjedočenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija