Jump to content

Tražim savjet za strpljenje


niks

Preporučene objave

Ja eto spadam među one sretnike koji rade u vježbeništvu, ali ti mogu reći iskustvo mojih kolega.

1. Obavezno ostavi životopis u komori, postoje odvjetnici koji idu formalnim putevima i na taj način traže vježbenike, meni je kuma baš na taj način dobila posao i to kod super odvjetnika.

2. Uzmi imenik odvjetnika i prouči kod kojih odvjetnika rade vježbenici koje ti poznaš, zatim nazovi te svoje kolege i reci im da kad saznaju da netko treba vježbenika da ti jave.

3. Neki izbjegavaju ovaj način, ali ja znam bar četvero ljudi koji su se na taj način zaposlili. A to ti je, lijepo se obuci, nabildaj samopouzdanjem i kreni među izabrane urede po metodi kucanja na vrata i upita ako trebaju vježbenike. Uz CV i smiješak. Najgore je da te grubo odbiju, ali većina njih te zapamti i uzme CV. Najbolje je ići oko 12, 13 sati i to od rujna nadalje. Ljeto nikako, ali do ljeta ćeš već itekako raditi, sigurna sam.

Eto sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam iz Osijeka i mogu ti reći da je tu situacija OČAJNa-na svakom natječaju ima nas oko 60-ak a primaju ih max 3...a natječaju su rijetki. Odvjetnici ne uzimaju nikoga sa ulice(znam iz iskustva) i nema ih tako puno kao u Zg-u-situacija se još pogoršala ukidanjem vaučera...ostavila životopis u osječkom zboru odvjetnika (ima hrpa životopisa i nikog to ne zanima...prije jedno dva mjeseca su pozvali odvjetnike da se jave ako trebaju vježbenike jer veliki broj traži posao...nitko se nije javio...). Na većini razgovora na kojimasam bila otvoreno nam kažu da nas previše ima...

90% mojih kolegica ne radi i u istoj su situaciji kao ja... Tražim posao već preko godinu dana.Imam priliku raditi kao sss što ću vjerojatno prihvatiti jer nema mi druge. Nemam priliku otići u Zg ali da mogu odmah bi otišla i preporučujem odlazak jer svi koji se odluče za taj korak nađu posao u vrlo kratkom roku...(kratak rok je meni max 5 mjeseci...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam kako je u Osijeku, sestričina mi je tamo završila fax. Ali godinu dana je stvarno puno, čak i za Osijek. Ja ne radim u Zg. već u Ri, i očito imam razloga biti zadovoljna s tim. Od svih mojih kolega, svi rade u struci. Vjerujem da ti je strpljenje pri kraju, i možda se mnogi neće složiti sa mnom, ali ako imaš priliku raditi neki drugi posao koji nije u struci, a da uključuje rad s ljudima, nije loše prihvatiti ga. Ne samo zbog financija, nego zato što stvarno jako puno ljudi upoznaš. Ja sam dok sam studirala radila sam u prodaji, moš si mislit kako mi je bilo, ali sam stekla brdo poznanstava.

Dalje, jedino da probaš volontirati na sudu, i slati slati salti CV-e na sve institucije, drž.odvj. odvjetničke urede… Ne znam, ja ne bi odustala, nadam se da nećeš ni ti. Ako ti mogu bilo kako pomoći, javi se…

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija